Авторські статті

Влада застосовує новий вид репресій – експропріяцію

В очільника Вінницької обласної організації ВО “Свобода”, одного з координаторів місцевого осередку ВО “Майдан” Олексія Фурмана режим арештував все майно. За підробленими документами у свободівця відбирають ресторанний бізнес та всі транспортні засоби. Режим вдався до того, що арештували навіть пенсію його матері. Про це свободівець повідомив 15 січня 2014 року під час спільного брифінгу на прес-точці Верховної Ради України з заступником Голови ВО “Свобода”, уповноваженим парламентської фракції націоналістів на Вінниччині Андрієм Мохником.

За словами Андрія Мохника, якщо раніше йшлося про репресії у вигляді міліційних переслідувань, то тепер слід говорити про споріднену колись форму комуністичного режиму – експропріяцію.

“Керівник Вінницької обласної “Свободи” та один із лідерів місцевого осередку ВО “Майдан” Олексій Фурман постійно здійснює активну громадсько-політичну діяльність та бере участь у всіх основних подіях, що відбуваються в Києві в межах масштабних акцій національного спротиву. Він забезпечував доїзд людей в Київ на Майдан, надавав фінансову, матеріяльну підтримку для функціювання Майдану. У відповідь на це на Вінниччині проти нього розгорнуто широку експропріяційну кампанію. До того ж, ставленики режиму йдуть на все: підробляють документи, тиснуть на родину, описують майно за фальшивими документами. Ми бачимо, що режим посилює тиск на підприємців, які виступають проти бандитської влади. Аби їх залякати і в той чи инший спосіб відсікти від громади, яка протестує проти режиму Януковича”, – наголосив народний депутат.

“Я в активній політиці з 90-х років, однак таких брутальних і зухвалих дій влади, як є зараз не пам’ятаю. Режим перейшов усі межі, – заявляє Олексій Фурман. – Три місяці Державний архітектурно-будівельний контроль (ДАСК) прийшов із перевіркою у мій ресторан, який я повністю збудував, створивши сорок робочих місць. За результатами перевірками комісія на чолі з Блащуком С.В. (якому Янукович присвоїв звання Заслуженого будівельника України) склала позитивний акт, який із мокрими печатками та підписами зберігається в мене. Вони написали, що не виявлено ніяких порушень, і, відповідно, я можу працювати далі.

У понеділок, 13 січня, до мене на фірму прийшов судовий виконавець, який з’явився, аби описати майно. Мотивація – існування несплаченого штрафу в розмірі 103 230 грн., про який я взагалі нічого не знав. Як з’ясувалося пізніше, на той самий номер, що був у позитивному акті, – 1093ПП від 25 жовтня 2013 року, існує такий самий негативний акт, датований тим самим числом, який уклала комісія в тому ж самому складі – під керівництвом Блащука С.В. На основі цього “документа” мені нібито виписано “штраф”, про що мене як підприємця не було повідомлено. Відповідно, я не міг оскаржити їхні дії в суді.

Також миттєво було видано постанову на арешт усього майна, яке належить підприємству на праві приватної власности. Виконавці вказують навіть надумане порушення, датоване 15 січня 2013 року. Тобто все робилося поспіхом. І оскільки моя мама є одним із співзасновників підприємства, то вони накладають арешт навіть на її пенсію. Коли давали арешт на пенсію, то виявилося, що вони мають довідку… заднім числом”.

Свободівець розповів, що 13 січня було ухвалено постанову про арешт восьми транспортних засобів. Все майно, включно з автомобіля, вони оцінили в ті 103 тисячі несплаченого “штрафу”. Цього ж дня майно оголосили в розшук та передають Державтоінспекцію. “Що цікаво, постанову було ухвалено о 15:00, а ДАІ вже мала документ за дві години – о 17:00. Хоча зазвичай такі постанови поштою йдуть тиждень, а то й місяць. А тут так оперативно спрацювали. І вже за кілька годин даішники чекали біля виїзду з підприємства на транспортні засоби, аби миттєво їх конфіскувати та вивезти на штрафмайданчик”, – повідомив Олексій Фурман.

“Такого тиску ми ще не бачили. Закликаю всіх підприємців, які зазнали тиску з боку влади, які відчувають цю несправедливість, долучитися до протидії свавіллю режиму. Треба пікетувати їхні оселі, аби вони відчули, що є спротив їхньому безчинству. Маємо покласти край свавільним діям влади та забезпечити нормальні умови для життя та праці в своїй країні”, – закликав націоналіст.

Своєю чергою, заступник Голови ВО “Свобода” Андрій Мохник наголосив: “Це переходить всякі межі, коли людину за фіктивними рішеннями судові виконавці позбавляють фактично всього. Влада прагне відібрати майно, аби залякати активістів, що протистоять режиму. Окрім того, вони прагнуть позбавити власности людей, які здійснюють активну громадсько-політичну діяльність. Таким чином, вони фактично ще й позбавляють можливости підприємців матеріяльно підтримувати активістів у протидії банді при владі”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України