Авторські статті

Влада використає кошти екологічного податку для фінансування “потрібних” підприємств перед президентськими виборами”

Торік уряд не використав пів мільярда гривень екологічного податку, і ці кошти продовжують накопичуватися на скарбничому рахунку. До кінця цього року сума зросте до 2-х мільярдів гривень, які уряд, швидше за все, розподілить між підприємствами олігархів перед президентськими виборами. Про це 15 січня 2014 року заявила народний депутат від Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, голова Комітету ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех, критикуючи урядовий проєкт б’юджету на 2014 рік.

“Проєкт Держб’юджету передбачає різке скорочення видатків на здійснення природоохоронних заходів. Їх зменшено на 188,9 млн. грн. або на 19,3 %, і це обумовлено нормою Б’юджетного кодексу України, відповідно до якої з 1 січня 2014 року 50% коштів екологічного податку мають спрямовуватися на фінансове забезпечення виключно цільових проєктів екологічної модернізації підприємств у межах сум сплаченого ними екологічного податку.

Таким чином, у 2014 році втричі збільшено фінансове забезпечення цільових проєктів екологічної модернізації підприємств – до 1,23 млрд. грн. Торік я неодноразово наголошувала, що уряд не має механізму використання коштів екологічного податку на екологічну модернізацію підприємств, і своїм законопроєктом пропонувала залишити 70% коштів екологічного податку в місцевих б’юджетах. Так і сталося. Механізм не запрацював, кошти у сумі пів мільярда гривень не були використані й продовжують накопичуватися на скарбничому рахунку. До кінця цього року це буде майже 2 мільярди гривень! Що з ними буде робити уряд? Швидше за все, перед президентськими виборами ці кошти в ручному режимі розподілить урядова міжвідомча група між окремим підприємствами олігархів. І найбільша несправедливість в тому, що кошти екологічного податку будуть сплачувати всі підприємства, а повертатимуться вони лише обраним”, – наголосила Ірина Сех.

Голова комітету вимагає від Мінприроди надати інформацію, пов’язану з використанням коштів на фінансове забезпечення цільових проєктів екологічної модернізації підприємств, а також поінформувати про діяльність Міжвідомчої робочої групи з проведення відбору цільових проєктів екологічної модернізації підприємств.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.