Влада повинна бути не над народом, а для народу

Влада має бути не над народом, а для народу, і ми повинні формувати цю владу напряму. Про це сказав у своєму виступі 29 грудня 2013 року на львівському Майдані депутат Львівської обласної ради від ВО “Свобода” Йосиф Ситник.

“Народ – велика сила, і ця сила має бути реальною владою в Україні. Ви бачите, що сьогоднішній президент сховався від народу за п’ятиметровим парканом, обгородженим колючим дротом. Чи потрібен нам такий президент-диктатор? Не потрібен! Влада має бути не над народом, а для народу.

 

Тому ми повинні чітко сказати: якщо влада для народу, то народ формує цю владу напряму. Уже сьогодні маємо думати про те, якою має бути влада завтра. Перше – народ обирає напряму президента, друге – обираємо голову обласної ради, який очолює облвиконком, третє – обираємо обласного прокурора, суддів, начальника міліції і податкової служби. Таким чином, вони напряму залежні від громади.

Ми даємо їм владу і маємо повне право відкликати їхні повноваження, якщо вони не справляються зі своїми обов’язками”, – зазначив свободівець.

Він також наголосив, що відповідальність чиновника за порушення має бути вдвічі більшою, ніж у простого громадянина. “Якщо громадянин вчинив злочин, який карається п’ятьма роками тюрми, то чиновник при владі за такий самий злочин має бути покараний 10-ма роками в’язниці. Тоді черга за посадами різко скоротиться, охочих йти до влади буде мало, але залишаться ті, які гідно служитимуть своєму народові”, – зазначив Йосиф Ситник.

Він також навів показники, закладені в обласний бюджет, за якими заплановано зростання заробітної платні в рік лише на 8%, а на утримання Львівської обласної державної адміністрації передбачено зростання на 19% – зі 120 млн грн. до 153 млн грн. “Але нас ніхто не питав, скільки коштів має йти на зарплату, а скільки на чиновницький апарат. Нас ніхто не питав, чому витрати на освіту зростуть лише на 3,4%, на науку – на 0,3%. Ми маємо ставити завдання владі й контролювати, як вона їх виконує”, – наголосив свободівець.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh