Авторські статтіДіаспора

Влада Італії затвердила проект бюджету незважаючи на ритику ЄС

Італія налаштована вести конструктивний діалог із Євросоюзом найближчими тижнями, зазначив прем’єр Джузеппе Конте.

Італійський уряд затвердив проект державного бюджету на 2019 рік у його колишньому вигляді, незважаючи на різку критику з боку Єврокомісії. Про це повідомило АР ввечері у суботу, 20 жовтня.

Відзначається, що прем’єр-міністр країни Джузеппе Конте заявив, що проект бюджету був схвалений усіма політсилами коаліції. Водночас він зазначив, що Італія налаштована вести конструктивний діалог із Євросоюзом найближчими тижнями.

У свою чергу лідери владних партій Рух п’яти зірок Луїджі Ді Майо і Ліга Півночі Маттео Сальвіні, які обіймають посади віце-прем’єрів, вказали на те, що не бачать особливих можливостей для змін проекту бюджету.

“Ми повторили наші позиції”, – зазначив Ді Майо.

Напередодні американське рейтингове агентство Moody’s знизило кредитний рейтинг Італії до рівня Baa3 зі стабільним прогнозом, посилаючись на “ослаблення фінансової стійкості Італії”. У Moody’s закликали переглянути бюджетний проект, який передбачає дефіцит у розмірі 2,4% від ВВП, що втричі більше, ніж обіцяв попередній уряд Італії.

У відповідь на це Сальвіні заявив, що не турбується про зниження рейтингу, оскільки італійський уряд буде робити те, що краще для його громадян. “Уряд іде вперед, незважаючи на рейтингові агентства, європейських комісарів і деякі внутрішні непорозуміння”, – зазначив він.

Раніше Єврокомісія розкритикувала бюджет Італії. Крім високого рівня дефіциту, планувалося, що нові борги Італії не перевищать 3% ВВП. Але наявні заборгованості становлять 130% замість закріплених у правилах ЄС 60% від ВВП. Саме тому Італія повинна дотримуватися значно нижчих показників дефіциту бюджету і нових заборгованостей.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.