Авторські статті

Влада готова виконати частину вимог Майдану

Частину з тих вимог, які опозиція поставила перед владою, може бути реалізовано. Але очевидно, що процес перемовин буде тривати. Те, чого вдалося досягнути сьогодні, – набагато більше , ніж було раніше. Але це не те, чого вимагаємо ми як представники тих людей, які нині стоять на Майдані. Про це заявив лідер Всеукраїнського об’єднання “Свобода” по завершенню переговорів лідерів опозиції з президентом увечері 27 січня 2014 року.

У коментарі представникам ЗМІ Олег Тягнибок, зокрема, зауважив, що багато питань буде можуть бути врегульовано завтра безпосередньо в парламенті.

Лідер “Свободи” розповів про те, чого було досягнуто в ході перемовин із президентом: “Вони готові голосувати за закон про декриміналізацію учасників мирних акцій, про амністію. Відповідно, це включає звільнення всіх затриманих і припинення тих репресій, які поширилися по всій Україні. Щоправда, за певних умов. Ці умови (зокрема прикінцеві положення цього закону) будуть обговорювати завтра протягом консультацій під час роботи Верховної Ради України. Влада готова ставити на голосування питання про політичну відповідальність уряду з подальшою відставкою. Також вони готові обговорювати питання про початок конституційних реформ в Україні, але не готові це питання врегульовувати найближчим часом.

Крім того, можна говорити про переформатування ЦВК за пропорційною системою. Однак влада ставить питання таким чином, що це може відбутися лише в червні місяці. Також завтра має бути вирішено питання про скасування тих законів, які було нелегітимно ухвалено 16 січня. Влада ставить питання про те, щоби скасувати 9 законів, а 3 залишити (б’юджет, декриміналізація (амністію), постанова про створення тимчасової слідчої комісії). Усі инші питання вони не готові обговорювати: питання виборів, переформатування і перезавантаження влади. Вони це пояснюють конституційним процесом, який хочуть робити в режимі консультацій у співпраці з Конституційною Асамблеєю та иншими міжнародними інституціями”.

“Частину з тих вимог, які опозиція поставила перед владою, може бути реалізовано. Але очевидно, що процес перемовин буде тривати. Те, чого вдалося досягнути сьогодні, – набагато більше, ніж було раніше. Але це не те, чого вимагаємо ми як представники тих людей, які нині стоять на Майдані”, – підсумував Олег Тягнибок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.