Українці в Чехії

В Празі закриють магазин, де продавали календарі з портретами нацистів

Влада Чехії відреагували на продажу календаря з портретами нацистів

Міністерство внутрішніх справ Чехії розірвало договір оренди складського приміщення з видавництвом «Наше військо» (Naše vojsko). Тим самим влада відреагувала на недавній випуск компанією календаря на 2021 рік з портретами нацистських лідерів. Про це на зустрічі з ізраїльським послом заявив міністр закордонних справ республіки Томаш Петржичек.

«Пан посол цікавився цим інцидентом, і я заявив йому, що заяву в поліцію вже подано, а МВС розірвало договір оренди. Таких предметів не місце на полицях чеських магазинів. Це принижує небезпека нацистського режиму і особливо для Ізраїлю є дуже сумне видовище», – сказавши він.

«Наше військо» вже кілька років вільно продавало сувенірну продукцію з нацистською символікою. У 2018 році поліція перевіряла діяльність видавництва, пропонував купити гуртки та футболки з портретом Гітлера. Однак тоді правоохоронці не знайшли в такому асортименті нічого протизаконного.

«У чеському праві немає специфікованої громадської заборони на продаж або демонстрацію товарів з зображенням будь-яких символів або особистостей», – сказав тоді представник празької поліції Ян Данек.

Власники компанії намагалися пом’якшити галас заявою, що єдина мета продаж таких сувенірів – отримання прибутку, оскільки товар користується попитом, а зовсім не просування нацистської ідеології.

Після випуску календаря з портретами лідерів Третього рейху на видавництво в поліцію поскаржився голова Благодійного фонду допомоги жертвам Холокосту Міхал Клима.

«Цей календар став останньою краплею. В той момент я дав вказівку не влаштовувати чергову перевірку, а діяти», — сказав глава чеського МВС Ян Гамачек.

У свою чергу мерія Праги ще в квітні анулювала договір оренди магазину, через який видавництво реалізовувало свою продукцію.

«Ми використовували той же підхід, що і з недобросовісними обмінниками або продавцями масок різних диктаторів. Місто не стане терпіти на своїй власності підприємців, чия діяльність перебуває за межею моралі», – заявив радник мерії з майнових питань Ян Хабр.

Тепер чеські політики хочуть змінити закон, щоб подібні ексцеси не повторювалися. Сенатор Вацлав Ласка заявив, що він вже почав працювати над поправкою до кримінального кодексу, яка зробить продажу предметів з нацистською символікою або портретів нацистів злочином.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

one × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.