Авторські статтіНовини з Австрії

Влада Австрії відмовляє приймати іспити на водійські права турецькою мовою

Будь-який охочий пройти тести на право керування транспортними засобами з 2019 року повинен володіти однією з чотирьох мов, на яких будуть надаватися екзаменаційні завдання. Серед них: німецька, англійська, словенська та хорватські мови. Носям турецької мови доведеться опанувати одну мову з перерахованих вище при наявності у них бажання отримати заповітні водійські права.

Про нововведення заявив міністр транспорту Австрії Норберт Хофер. За його словами, з 2019 року здавати тести на турецькій мові можливості не буде. Це дозволить заощадити кошти бюджету, витрачаються на переклад «екзаменаційної документації» на офіційну мову Туреччини.

Відзначається, що в 2017 році тестові випробування на турецькій мові для отримання водійських прав проходили 3631 осіб із загальної кількість кандидатів, яка становить 299 687 осіб. У минулий період поточного року таких зареєстровано вже 2243 кандидата.

Міністр доручив організаціям, які займаються підготовкою майбутніх водіїв, «відмовитися від переведення екзаменаційних питань та навчальних матеріалів на турецькій мові».
За словами Хофера, здача іспиту на турецькій мові також фактично є ознакою дискримінації по відношенню до інших етнічних меншин, що проживають на території, які бажали б здавати його на своїй рідній мові — китайській, арабській або албанській.

Наголошується, що практика складання іспиту для отримання водійських прав в Австрії на турецькій мові почалася після укладення відповідної угоди при федеральному канцлері Віктора Климе в 1998 році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України