У травні довелося подавати документи на оформлення візи у посольство РП через візовий центр у Львові, який знаходиться в ТЦ “Форум”. В зв’язку з дуже великим напливом бажаючих отримати візи ви можете через дрібницю згаяти багато часу. Що потрібно знати щоб уникнути неприємностей і не згаяти свій час при офрмленні документів ви зможете прочитати нижче.
Ще два роки тому при формленні візи такого напливу бажаючих поїхати в ЄС не довелося спостерігати. Попередньо в своїй більшості українці їхали на роботу. Тепер дуже багато виїжджає на постійне місце проживання. В 2014 відчувалося піднесення, очікування нових змін. Але не таких!
Візовий центр у ТЦ “Форум” може вмістити дуже багато людей. Склалося враження що за день з 08.00 до 16.00 – час роботи для прийому документів – проходять тисячі відвідувачів. Тільки біля копіювального апарату дві молоді жінки копіювали документи на ПМЖ в Польщу.
Яку б польську візу ви не оформляли, вам потрібно зареєструватися. Про те, що
032 235-17-76 032 242-45-64 050 117-90-53 067 343-04-80 093 175-55-03 044 594-54-96 – телефонувати ви можете з 08.00 до 22.00, з понеділка по п’ятницю.
Рекомендую вам отримувати консультацію щодо формування пакету документів на візу у двох консультантів. Не полінуйтеся, адже потім через те що вас погано поінформували будете відчувати незручності саме ви. Після оплати за послуги візового центру довелося телефонувати два тижні. Часто телефони візового центру вимкнені. Наполегливим дорога відкрита. Варто зауважити що послуги візового центру оплачуються особисто у відділеннях кредобанк. Оплатити одне за одного може лише подружжя.
Після реєстрації ви отримуєте дату та орієнтований час, який встановлюється для подачі документів. І саме орієнтовний час. Адже після приїзду у візовий центр на вході ви проходите знову реєстрацію. Заявник може прибути раніше чи пізніше в день подачі документів. Звертаю увагу на те, що при вході була велика черга. Варто звернути увагу на охоронців які всіляко допомагають та інформують відвідувачів.
У візовому центрі не передбачені місця для заповнення документів. Є декілька стійок при виході – але вони не рятую ситуацію. При отриманні мною попередньої візи була можливість сісти зручно за стіл, заповнити анкету. Також можна було отримати консультацію безпосередньо при подачі документів. На даний момент ви маєте підходити до віконця вже з готовим пакетом документів. Якщо ви щось невірно заповнили – не біда. Отримати новий час подачі є можливість безпосердньо на місці. Але якщо по телефону під час реєстрації дати подачі документів отримали невірну інформацію – даний факт може спричинити вам суттєві незручності. Просіть працівника центру про те, щоб він прийняв документи а необхідні ви донесете. Тут вартує звернути увагу також і на настрій працівників. Одні ставляться з розумінням, другі можуть не прийняти вас взагалі. Ще раз підходьте до консультанта та отримуйте нову годину призначення.
Фотографію, страхівку та копії можливо зробити безпосередньо на місці. Але через великі черги та неконкурентні ціни рекомендую підготовитися заздалегідь.
Окремо хочу звернути увагу на курси валют в банках, які розташовані в приміщенні центру. Вартість польського злотого на момент подачі документів був 5.50грн, коли його можна було продати в банку з поза меж торгового центру за 6.40. Щодо вартості страхівки – рекомендую пошукати страхову компанію заздалегідь.
Не пропустіть своєї черги у віконце. Уважно спостерігайте за екранами. Адже після отримання нової години ви змушені чекати біля 30хв.
В загальному вся процедура подачі доументів на отримання польської візи виглядає так :
- призначення дати подачі доументів;
- повторна реєстрація при вході у візовий центр (черга);
- у разі якщо вам потрібно зробити фото, копію документів – також черга;
- подача документів;
- оплата за послуги консульства 35 євро (приймають у валюті або у гривні по дуже неринковому курсу) – після подачі документів – черга (звертаю увагу на те що при виході є додаткові 2 каси кредобанку – там може бути менше відвідувачів);
- у разі якщо ви здаєте вперше відбитки пальців – після оплати консульського збору – черга.
Тобто щоб пройти ці всі кола за півтори години- що мені вдалося – потрібно заздалегідь мати підготовлені всі документи та фото. Як заповняти анекти – ви знайдете на сайті візового центру
Щодо оплат :
- послуги візового центру – 19 євро;
- консульський збір – 35 євро;
- послуги банку – 20грн;
- медична страхівка – від 200грн (залежить від терміну перебування і типу візи);
- фотографія.
Окремо хочу звернути увагу на вимогу щодо бронювання готелю. Якщо у запрошенні не вказано, що запрошуюча сторона не зобов’язується надати місце для ночівлі під час перебування заявника бронювання готелю не потрібне. Але дану інформацію краще уточняйте при реєстрації.
На перший погляд дуже багато незручностей було при відвідуванні візового центру. Все було створено лише для однієї цілі – обслуговування великої кількості відвідувачів. І в тому велика біда що на даний момент українці, які хочуть працювати і вміють думати покидають державу. Адже більшість оформляють візи для поїздки на роботу, для проживання закордоном.
Щодо вартості послуг то українцю потрібно віддати більше мінімальної зарплати для оплат, встановленими візовим центром на консульством. А чи не варто встановити оплату за в’їзд в Україну для іноземців, яка буде як мінімум аналогічна тій, яку платимо ми? Для європейця 49 євро біля 30 раз менше чим для українця. Також дивує монопольне становище кредобанку та оплата за послуги 20грн. Це при тому що потрібно також оплатити за послуги банку при реєстрації дати на подачу документів.
Чому влада не захищає інтереси своїх громадян – питання швидше риторичне.
Багато людей звертається до посторонніх осіб та фірм-консультантів, які окремо беруть оплату за оформлення документів та допомогу в реєстрації. Я не звертався адже терміновї необхідності в реєстрації не було. У разі якщо ви оформляєте робочу візу до Польщі цікавтесь що за фірма надає вам запрошення. Інаша ситуація коли ви їдете працювати безпосередньо на фірму, яка вас викликає. Ціни за послуги коливаються від 600грн до 100$ і більше. Все залежить від терміновості і типу візи.
Багатьом може стати в нагоді інформація про репатріаційні візи. Якщо ваших батьків або дідів виселили з сучасної території Польщі, ви маєте право отримати таку візу. Тип – шенген, мультивіза. Перебування 90/180. Першу візу видають на 2 роки, наступну – на 5. Документи – свідоцтво про народження або свідоцтво про навчання, якщо там вказана дата народження і місцевість та довідка з Державного архіву про виселення.
В приміщенні торгового центру є підземний паркінг. На даний момент перші 2 години паркування – безкоштовні.
Будьте уважні та у разі необхідності вимагайте консультацій, адже ви оплатили за послуги візового центру.
Всі очікують безвізового режиму, який дозволить багатьом українцям уникнути принижень та оплат за послуги, які фактично не потрібні. Чомусь українська влада вже не один рік позиціонує можливе оформлення безвізового режиму як досягнення. Напрошується інше питання – а не краще ті візи офрмляти для відпочинку але отримувати гідний прибуток в Україні?
Коли все перевернеться в нас з хворої голови на здорову?