Авторські статтіТехно

Виверження вулкану 25 років приховувало зростання рівня Світового океану

У 1991 році на філіппінському острові Лусон відбулося найбільш масштабне виверження вулкану в ХХ столітті. Наслідки природного катаклізму можна відчувати і донині. Фахівці лише через 25 років виявили, що вулкан вплинув на роботу супутників, із-за чого були спотворені деякі дані про стан Світового океану.

Виверження стало наймасштабнішим в минулому столітті, отримавши при цьому оцінку 6 балів. Після інциденту екологи з усього світу повідомили про надмірне скороченні рівня озонового шару. Також зазначалася поява озонових дір на території Антарктиди. Кілька місяців на Філіппінах неможливо було знаходитися через зміну складу повітря. Вулкан випустив в атмосферу тисячі кубометрів гірських порід.

У той час у космос були запущені супутники, призначенням яких було вимірювання рівня води у Світовому океані. Згідно з показниками програми, з кожним роком рівень води піднімається на 3 міліметри. В останнє десятиліття вченими було зафіксовано падіння такої динаміки, і екологи вже зраділи, але виявилося, що виною цьому послужив вулкан.

З’ясувалося, що виверження вплинуло на зміну структури атмосфери, і в результаті виник перепад температур між шарами. Все це спричинило собою неправильну подачу даних із супутника. Відзначається, що на той момент космічний апарат вказав занижені значення. Тепер фахівцям належить з’ясувати, який же рівень води в Світовому океані є правильним. На думку експертів, супутник применшив відомості на кілька міліметрів, тому до 2100 року слід очікувати приріст показників на один метр.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

11 + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.