Авторські статтіТехно

Вчені назвали місто, яке піддане найбільшому ризику від танення льодовиків

Тропічні льодовики Південної Америки зникають від сажі та підвищення температури. Це загрожує водопостачанню громад, залежних від них протягом століть.

За словами науковців, такі процеси можуть призвести до несподіваної, драматичної трагедії. Головну небезпеку з себе представляє явище “glof”. Відбувається glof, коли грунт полонини під вагою талої води вихлюпується з льодовика. Відступ льодовиків приносити багато лиха. Внаслідок цього виникають зсуви, які знищують цілі міста.

Проблема в тому, що льодовикові озера являють собою тендітну структуру. Фахівці назвали місто Уарас, що знаходиться в Перу, самим небезпечним. До речі, загрозу піддані 100 тисяч осіб, які проживають у ньому.

Масова повінь регулярно відбувається в малонаселених районах Ісландії. Експерти пов’язують це зі збільшенням талих вод у гірських районах Евересту. Через танення льодовиків, може загостритися проблема нестачі води. Так як вони стрімко зникають по всьому світу, стає менше води, доступної для використання.

Професори називають процеси зміни клімату і танення льодовиків незворотніми. Необхідно прийняти безліч заходів для зниження ризику. Перше, що варто зробити, так це перейти на інші джерела енергії, що не виділяють гази та не змінюють клімат.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

12 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.