Новини з Австрії

Витік протоколу засідання: в Австрії уряд, можливо, навмисно посилив страх населення з приводу коронавірусу

Згідно з внутрішнім протоколом, канцлер Себастьян Курц на засіданні «Комітету по боротьбі з коронавірусом» 12 березня заявив, що обережність населення повинна бути підкріплена рішучими заявами. Протокол засідання передбачає, що уряд, можливо, навмисно посилив страх населення з приводу коронавірусу. На додаток до експертів і посадових осіб в галузі охорони здоров’я на зустрічі також були присутні віце-канцлер Вернер Коглер, міністр охорони здоров’я Рудольф Аншобер і міністр внутрішніх справ Карл Нехаммер , про що повідомлялося в «Morgenjournal» Ö1 в понеділок.

За даними ЗМІ, Курц висловив жаль про те, що він поки не бачить реального занепокоєння серед населення. Потім один експерт навів британський підхід до епідемії кору 1990 року як приклад успішного кризового рішення, в якому влада успішно зіграли на страху населення. Згідно з протоколом, Курц давши зрозуміти, що люди повинні боятися заразитися вірусом і того, що батьки, бабусі і дідусі можуть померти, а страх нестачі продовольства повинен бути куповані.

На прохання прокоментувати цей витік, представник Курца спочатку висловив думку, що цей протокол може бути підробкою, але потім все ж уточнивши заяви Курца — канцлер лише дав зрозуміти, що розуміє занепокоєння з приводу інфекції. Прес-секретар міністерства охорони здоров’я також сказала, що канцлер, ймовірно, тільки висловив свою обґрунтовану стурбованість. Зустріч була спрямована на обмін ідеями, а не на вироблення стратегій. У тієї годину як деякі з учасників зустрічі не змогли конкретно згадати записані заяви Курца, інші відповідно підтвердили ці заяви.

Опозіційні партії з обуренням відреагували на чуйні про зміст протоколу. Секретар віденської SPÖ Барбара Новак в прес-релізі прокоментувала, що негідно і безвідповідально свідомо розпалювати страх і невпевненість.

АПС побачив для себе підтвердження власних спостереженні за урядовими діями. «В останні тижню паніка проходити червоною ниткою у виступах канцлера», — заявив голова клубу АПС Герберт Кіклм. В якості прикладів він наводити висловлювання про «жахливі картини що 100 000 заразилися» або «скоро всі дізнаються про когось, хто помер від корони». Якщо заявлене про зміст протоколу підтвердиться, то це буде «скандал особливого класу», — сказав Кікль.

Курца також розкритикували і НЕОС. «Канцлер не повинен поширювати страх, а повинний надавати фактичну і прозору інформацію», — заявив генеральний секретар Neos Нік Доніг в прес-релізі. Ця новина пояснює те, чому Курц і його міністри ÖVP все частіше зверталися до «військової риторики» під час кризи, продовжив Доніг. Він також попросив віце-канцлера Коглера і міністра охорони здоров’я Аншобера оприлюднити свою думку , як вони сприйняли ту зустріч, і опублікувати протокол засідання.

За матеріалами: https://www.derstandard.at/
Фото: Reuters/Helmut Fohringer

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України