Новини

Вітаміни та мінерали

Чи отримуєте ви необхідні вітаміни та мінерали?

Вітаміни та мінерали є важливими поживними речовинами, оскільки вони виконують сотні функцій в організмі. Існує тонка межа між споживанням достатньої кількості цих поживних речовин (що є здоровим) і надлишковим споживанням (що може завдати вам шкоди). Здорове харчування залишається найкращим способом отримати достатню кількість необхідних вітамінів і мінералів. Детальніше: https://ideas-center.com.ua/?p=57393

Основні поживні речовини для вашого організму

Щодня ваше тіло виробляє шкіру, м’язи та кістки. Він викидає насичену червону кров, яка доставляє поживні речовини та кисень до віддалених аванпостів, і надсилає нервові сигнали, що пропускають тисячі миль шляхів мозку та тіла. Він також створює хімічні месенджери, які переміщуються від одного органу до іншого, видаючи інструкції, які допомагають підтримувати ваше життя.

Але щоб зробити все це, вашому організму потрібна певна сировина. До них входить принаймні 30 вітамінів, мінералів і дієтичних компонентів, які потрібні вашому організму, але не можуть вироблятися самостійно в достатній кількості.

Вітаміни та мінерали вважаються основними поживними речовинами, оскільки, діючи узгоджено, вони виконують сотні функцій в організмі. Вони допомагають зміцнити кістки, загоїти рани та зміцнити вашу імунну систему. Вони також перетворюють їжу в енергію та відновлюють пошкодження клітин.

Але спроби відстежити, що роблять усі ці вітаміни та мінерали, можуть заплутати. Прочитайте достатню кількість статей на цю тему, і ваші очі можуть попливти від посилань на ці поживні речовини, які відомі в основному за ініціалами (наприклад, вітаміни A, B, C, D, E та K — якщо згадати лише кілька).

У цій статті ви краще зрозумієте, що насправді роблять ці вітаміни та мінерали в організмі, і чому ви хочете переконатися, що отримуєте їх достатньо.

Мікроелементи з великою роллю в організмі

Вітаміни та мінерали часто називають мікроелементами, тому що вашому організму потрібні лише невеликі кількості. Але відсутність навіть цих невеликих кількостей практично гарантує захворювання. Ось кілька прикладів захворювань, які можуть виникнути внаслідок дефіциту вітамінів:

цинга. Моряки старих часів дізналися, що життя протягом місяців без свіжих фруктів і овочів — головних джерел вітаміну С — викликає кровоточивість ясен і млявість при цинзі.

Сліпота. У деяких країнах, що розвиваються, люди все ще стають сліпими через дефіцит вітаміну А.

Рахіт. Дефіцит вітаміну D може спричинити рахіт, стан, що характеризується м’якістю, слабкістю кісток, що може призвести до деформацій скелета, таких як вигнуті ноги. Частково для боротьби з рахітом США з 1930-х років збагачують молоко вітаміном D.

Подібно до того, як брак ключових мікроелементів може завдати суттєвої шкоди вашому організму, отримання достатньої кількості може принести значну користь. Деякі приклади цих переваг:

Міцні кістки. Поєднання кальцію, вітаміну D, вітаміну K, магнію та фосфору захищає ваші кістки від переломів.

Запобігає вродженим дефектам. Прийом добавок фолієвої кислоти на ранніх термінах вагітності допомагає запобігти вродженим вадам мозку та хребта у нащадків.

Здорові зуби. Мінерал фторид не тільки сприяє формуванню кісткової тканини, але й запобігає появі або погіршенню карієсу.

Різниця між вітамінами та мінералами

Незважаючи на те, що всі вони вважаються мікроелементами, вітаміни та мінерали відрізняються в основному. Вітаміни органічні і можуть розщеплюватися під дією тепла, повітря або кислоти. Мінерали є неорганічними і зберігають свою хімічну структуру.

Чому це має значення? Це означає, що мінерали в ґрунті та воді легко потрапляють у ваше тіло через рослини, рибу, тварин і рідини, які ви споживаєте. Але транспортувати вітаміни з їжі та інших джерел у ваше тіло важче, оскільки приготування їжі, зберігання та просто перебування на повітрі можуть дезактивувати ці більш крихкі сполуки.

Взаємодія — як добре, так і погано

Багато мікроелементів взаємодіють. Вітамін D дозволяє вашому організму отримувати кальцій із джерел їжі, що проходить через ваш травний тракт, а не збирати його з кісток. Вітамін С допомагає засвоювати залізо.

Однак взаємодія мікроелементів не завжди є кооперативною. Наприклад, вітамін С блокує здатність організму засвоювати необхідний мінерал мідь. І навіть незначне надлишок мінералу марганцю може погіршити дефіцит заліза.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України