Вісім тисяч років тому Європу спустошило потужне цунамі

Французькі і данські дослідники з’ясували, що територію Північної Європи приблизно вісім тисяч років тому спустошило потужне цунамі. Про це розповідається в статті, опублікованій в журналі Geology.

До такого висновку вчені дійшли в ході дослідження осадових порід на південно-західному узбережжі Данії. Зокрема, їх здивувало наявність органічного матеріалу, укладеного разом з морським піском між двома шарами глини, який взяли з дна біля острова Рема в Північному морі.

На думку вчених, колосальне за масштабами цунамі було викликано тим, що порівнянна за розмірами з Ісландією частина континентального шельфу трохи зрушила. Результатом цього стало утворення хвиль висотою до двадцяти метрів. Радіовуглецевий аналіз показав, що стихійне лихо сталося приблизно 8150 років тому.

Вчені відзначають, що цунамі вразило і спустошло узбережжя Ісландії, Гренландії, Норвегії, Фарерських островів і Великобританії. Раніше науковці припускали можливість такої природної катастрофи, але керувалися виключно математичними моделями. Тепер вони отримали геологічні докази стихійного лиха.

Дослідники впевнені, що ймовірність повторення землетрусу подібних масштабів у наш час мала. Однак саме подібні цунамі повністю знищували жителів Північної Європи у кам’яному віці.

Джерело – lenta.ru

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

One comment

  1. Сергій

    Що це за “між двома кулями глини”? Хіба ви не знаєте, що російське слово “слой” відповідає українському “шар”. Чи, може, хтось вирішив ще раз перекласти вже перекладене слово “шар”, тепер уже як російське?

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh