Вчені знайшли у каві здатність продовжувати життя

Дві-три чашки кави в день знижують ризик смерті від серцево-судинних захворювань, нервових хвороб, діабету іншого типу та суїциду. До такого висновку прийшли американські медики, автори статті в журналі Circulation.

Вчені узагальнили дані трьох великих досліджень, які зараз проводяться в США: Nurses’ Health Study (беруть участь 74890 жінок), Nurses’ Health Study 2 (93054 жінки) і Health Professionals Follow-up Study (40557 чоловіків). Протягом 30 років всіх учасників кожні чотири роки запитували про те, скільки кави вони п’ють.

Всього за охоплені дослідженнями роки померло 19524 жінки і 12432 чоловіки. Виявилося, що любителів кави серед них значно менше, ніж мало б бути згідно з випадковим розподілом. Крім того, ті, хто часто п’є каву, частіше курять і вживають алкоголь. Щоб відокремити ці фактори, вчені прибрали з вибірки курців — і відновлювальний ефект кави виявився ще сильнішим.

Причому користь для здоров’я не залежить від кавомісткості напою: отже, допомагає організму не кофеїн, а інші природні сполуки, що містяться в кавових зернах. Біоактивні компоненти як мінімум знижують інсулінову резистентність і пом’якшують запальні процеси, відзначає співавтор статті Мін Дін (Ming Ding). Однак для точного розуміння механізмів благотворного впливу кави потрібні додаткові дослідження.

Вчені також попереджають, що не можна говорити про причинно-наслідковий зв’язку між вживанням кави і смертю. Отримані статистичні висновки слід сприймати обережно. Зокрема, неясно, наскільки зазначена заявника частота (скільки чашок в день кави п’ють) співвідноситься з реальним досвідом.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh