В Україні планують скасувати по-батькові

В Україні пропонують скасувати використання по-батькові, оскільки вважають його рудиментом Радянського Союзу.

Як стало відомо, все більше людей закликає політиків скасувати використання по-батькові. Таким чином, крім зручності у спілкуванні, Україна нібито стане ближчою до Європи.

Ми відхрестилися від російського впливу, рухаємося в Європу, навіть у Казахстані вводять латиницю, щоб дистанціюватися від Росії. Навіщо ці Івановичі, Христофоровичі? Чому не пан Ігор, або пан Богдан, або пані Катерина? Красиво, сучасно, своєчасно!, – пишуть у соцмережах ініціатори.

На думку кандидата історичних наук Ігоря Чорного, сьогодні по-батькові поступово стає рудиментом, без якого можна обійтися. Як це відбувається в більшості європейських країн. Історики стверджують, що в даний час, коли крім прізвища у всіх базах даних даються і даті народження, без по-батькові можна абсолютно спокійно обходитися.

Однак, до тих пір поки по-батькові не буде скасоване на державному рівні, вписувати в його паспорт обов’язково. У паспортному столі розповіли, що людина може змінити ім’я або прізвище, однак відмовитися або змінити по-батькові зараз вона не має права.

Ініціатор законопроекту про скасування по-батькові Валерій Пацкан пояснив, що плутанини, якої багато хто боїться, не виникне.

У нас були прецеденти – іноземці навіть без прізвища приходили з документами, оформленими за законами своєї країни. Питання лише в тому, щоб не втратити ідентифікацію людини. Якщо людина прийшла і сказала, що вона – Іванов Іван без по-батькові, потрібно переконатися в тому, що Іванов Іван без по-батькові існує в природі і що даний громадянин це саме він,– пояснив політик.

Відзначимо, що на сьогоднішній день країни Європи по-батькові не використовують.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh