Авторські статтіНовини

Користь марганцівки про яку ви навіть не знали

Марганцівка знайома багатьом з самого дитинства, але останнім часом про неї забули, між іншим, абсолютно марно. Ця проста речовина здатна допомогти в найрізноманітніших ситуаціях, а якщо ви не знаєте як застосувати її запаси, то ця стаття допоможе вам в цьому розібратися, адже у вас є справжній скарб, так давайте знайдемо йому застосування.

Водний розчин перманганату калію володіє протизапальними властивостями. У різних концентраціях цей розчин застосовують для промивання ран, полоскання рота і горла, для змазування виразкових і опікових поверхонь, спринцювань. Діапазон застосування перманганату калію досить широкий. Навіть при наявності багатьох нових синтетичних засобів він і зараз незамінний «в» гінекологічній, урологічній, дерматологічній практиці.

В таблиці протиотрут при отруєннях перманганат калію є одним з найважливіших засобів надання першої допомоги.

Однак при всіх перевагах марганцевокислого калію поводитися з ним треба обережно. В великих концентраціях він припікає і викликає набряк слизових оболонок рота, глотки, стравоходу, шлунка, кишок, блювання і пронос. Тому застосовувати розчин слід з обережністю.

Ще наші бабусі знали корисні в побуті властивості марганцівки: нею промивали рани, отруєння лікували, знезаражували, купали немовлят і навіть використовували у боротьбі з шкідниками в городі. Таке широке застосування марганцівки пояснює головна її властивість – це протигрибковий, протимікробний препарат. За рахунок активних процесів окислення марганцівка вбиває шкідливі мікроби – збудників різних інфекцій на поверхні шкіри, так і всередині організму.

Цілющі властивості марганцівки (перманганату калію)

Марганцівка — ефективне дезінфікуючий засіб. Розчин перманганату калію (марганцівки) володіє антисептичними властивостями, здатний нейтралізувати токсичну дію на організм таких отруйних сполук, як аконітин, морфін, інші алкалоїди, фосфор (при прийомі всередину).

Перманганат калію — один з видів перманганату (від лат. manganum — «марганець») — марганцовокислих солей. Ця хімічна речовина широко використовується як для домашніх потреб, так і для медицини. Перманганат калію — кристали темно-фіолетового кольору, добре розчинні у воді (залежно від концентрації колір може бути від світло-рожевого до червоно-фіолетового), метиловому спирті, оцтовій кислоті і ацетоні. У побуті марганцевокислий калій, розчинений у воді, називають марганцівкою.

Вот насколько полезна марганцовка! Вы даже не знали об этом…

Лікування марганцівкою в медицині

Нейтралізація синильної кислоти (отруйної речовини) марганцівкою відбувається лише у лужному середовищі. Калій перманганат — сильний окислювач. Водний розчин марганцівки надає сильну дезінфікуючу і підсушуючу дію, його широко використовують в дерматологічній та хірургічній практиці.

При появі перших ознак гастриту та гастроентероколіту в першу чергу треба промити шлунок, використовуючи для цього слабкий (злегка рожевий) розчин марганцівки. Для промивання шлунка у дорослих і навіть дітей зондом користуватися необов’язково, достатня просто дати випити хворому приготований розчин в кількості 0,5 — 2 л, після чого рефлекторно викликати блювоту.

При отруєннях, коли потрібно якомога швидше викликати блювоту, потерпілому дають випити рожевий розчин марганцівки, який є також лікарським, дезинфікуючим шлунково-кишковий тракт засобом.

Розчин найчастіше готують «на око», але основні рекомендації — це 10 кристалів на 1 літр води, подальшу концентрацію розчину можна коригувати за його кольором. Дуже важливо, щоб перед застосуванням всі кристали розчинилися у воді, інакше в процесі зіткнення з шкірою або внутрішніми органами нерозчинені кристали можуть викликати опік.

Найбільш популярний розчин марганцівки при отруєнні. При перших ознаках, у тому числі при діареї хворому пропонують розчин марганцівки, який стимулює очищення кишечника.

Марганцівка для застосування всередину при отруєнні готується в співвідношенні 2 кристала на чашку води, такий розчин випивається. Завдяки своїм антисептичним властивостям ліки зупиняють вогнище інфекції в шлунку.

Вот насколько полезна марганцовка! Вы даже не знали об этом…

Марганцівка – застосування в урології, гінекології

За рахунок своїм антисептичним, протимікробним здібностям розчин марганцівки застосовують при лікуванні грибкових, бактеріальних захворювання в урології та гінекології. Марганцівка має застосування при молочниці, коли слабкий розчин призначають для щоденних спринцювань. При урологічних проблемах у чоловіків, пов’язаних з внутрішніми запальними процесами, призначають промивання розчином марганцівки.

При застосуванні в урології і гінекології важливо дотримуватися правила приготування розчину, стежити за тим, щоб кристали марганцівки повністю розчинилися. В іншому випадку при попаданні на слизову кристали можуть викликати ще більше роздратування.

Марганцівка — протипоказання

Не рекомендується застосовувати розчин марганцівки при індивідуальній непереносимості. Це відразу можна зрозуміти за наявності побічних ефектів – набряк, зміна кольору слизових, різкий біль при застосуванні всередину, судоми та інше. При наявності подібних або інших неприємних симптомів прийом марганцівки слід припинити.

Марганцівка за рахунок своїх окисних властивостей абсолютно несумісна з застосуванням вугілля, цукру та іншими речовинами, які легко окислюються. Важливо зберігати кристали перманганату калію далеко від легкоокислючих речовин, інакше їх зіткнення може призвести до вибуху і навіть пожежі.

Лікування марганцівкою (перманганатом калію) в народній медицині

Лікування марганцівкою в народній медицині для усунення болю, викликаних мозолями. Для цього в розчин марганцівки рожевого кольору додають кухонну сіль і, наливши розчин в тазик, опускають в нього ноги на 20 хв, після процедури ноги не потрібно витирати. Через деякий час біль в області мозолів пройде. Ні в якому разі для лікування марганцівкою не можна користуватися сильно концентрованим розчином (фіолетового кольору), так як це може спричинити за собою шкоду здоров’ю, отримання опіків шкіри та слизових, отруєння.

Хороший лікувальний ефект при попрілостях, в тому числі і у грудних дітей, що приймають гігієнічні ванни з марганцівкою: вода повинна бути рожевого кольору і теплою.

При підвищеній пітливості нижніх кінцівок, неприємні запахи, гнійних мозолях допоможе тепла ванна з сіллю і марганцівкою, після процедури ноги слід добре витерти і посипати тальком.

Лікування перманганатом калію активно використовується для промивання відкритих ран, у тому числі і гнійних. При дерматитах, що характеризуються появою пухирів, шкіру слід обмити рожевим розчином перманганату калію.

Якщо при постановці банок їх занадто довго тримати на шкірі можуть утворитися багряні плями і навіть пухирці, наповнені рідиною. У подібних випадках уражені місця корисно змастити 5 — 10%-ним розчином марганцевокислого калію.

Лікування перманганатом калію на практиці: найкращі рецепти

У запущених випадках геморою можна приготувати цілющий розчин.

Потрібно: 1 ч. л. харчової соди, 1 ст. л. будь-якого рослинного масла, марганцівка, 3 л води.

Приготування. У гарячу воду всипати стільки марганцівки, щоб отримати рожевий колір, додати соду, масло, розчин влити у ванну.

Застосування. Приймати ванну протягом 20 хв на ніч. Процедуру проводити щодня протягом тижня.

В народній медицині рецепт для лікування марганцівкою від дизентерії.

До складу цього засобу входять кілька кристалів марганцівки на 0,5 л води. Радять збільшувати концентрацію розчину в залежності від віку (немовлятам — блідо-рожевий, а дорослим людям — малиновий розчин).

Рекомендується приймати такий розчин всередину, поєднуючи це з процедурою постановки клізми.

Треба мати на увазі, що перманганат калію при взаємодії з різними органічними речовинами стає вибухонебезпечним. Тому його кристали треба зберігати в чистій скляній посуді з притертими пробками, а розчин — в склянках з темного скла, так як під дією сонячних променів денного світла він легко розкладається.

При користуванні розчином часто залишаються  плями на шкірі і білизні, які важко змиваються. Щоб усунути їх, можна обмити шкіру розчином сірчистого амонію в концентрації 1:5, а потім гарячою водою. З білизни плями виводять розчином щавлевої кислоти (1:9), 2-процентним розчином соляної кислоти, оцтом або лимонним соком.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України