Авторські статтіНовини

Вирок чеському місіонеру: 20 років ув’язнення

Суд у Хартумі на відкритому засіданні в неділю, 29 січня 2017 р., виніс вирок чеському місіонеру Петру Ясеку: позбавлення волі до 20 років за незаконну допомогу гнаним християнам у Судані.

Ясек, волонтер євангельської організації Mu?edn?k? Hlas (Голос мучеників), не раз брав участь у місіях на підтримку християн у тих країнах, де вони зазнають переслідувань. У грудні 2015 року його затримали в аеропорту Хартума після того, як він передав місцевим християнам фінансову допомогу на лікування одного зі студентів, обгорілих під час подій в університеті Дарфур. Допомога дійшла до постраждалого за посередництвом місцевих пасторів. Також Ясек збирав інформацію про становище християн у Судані.

Тим часом суд у Хартумі визнав його винним у шпигунстві та участі у змові з метою повалення уряду. Під час винесення рішення в залі суду був присутній чеський дипломат з офісу в Каїрі, оскільки чехи не мають свого представництва в Судані.

МЗС Чехії поширило заяву, в якій підкреслюється, що судове рішення не підтверджено фактами, встановленими в ході процесу, і, отже, МЗС негайно вживатиме заходів для звільнення Ясека. До Хартума має вилетіти заступник міністра закордонних справ Чеської Республіки, щоби на місці втрутитися в це питання. Крім того, міністр закордонних справ Заоралек сказав, що в разі необхідності він особисто вилетить у Судан, щоби домовитися про звільнення чеського місіонера.

Вирок Ясеку став несподіванкою. В останній інформації, наданій чеськими дипломатами, йшлося про те, що ймовірно, він буде засуджений лише за візові та валютні порушення, оскільки гроші, які ввозив із собою в Судан, не були записані в митній декларації. Ясек також користувався туристичною візою, хоча представляв міжнародну інституцію, а його поїздка мала службовий характер. Як повідомила його сім’я, Ясек за кілька днів до суду був у хорошій психічній та фізичній формі. Він повторював, що його доля перебуває в Божих руках. Чеські дипломати сподівалися, що вердикт буде м’яким і Ясека швидко амністують. Натомість тепер це буде важко.

Необхідно продовжувати міжнародну підтримку звільнення Петра Ясека, а також наші молитви, щоби він міг витримати чергове випробування.

Джерело: CREDO

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України