Вирок чеському місіонеру: 20 років ув’язнення

Суд у Хартумі на відкритому засіданні в неділю, 29 січня 2017 р., виніс вирок чеському місіонеру Петру Ясеку: позбавлення волі до 20 років за незаконну допомогу гнаним християнам у Судані.

Ясек, волонтер євангельської організації Mu?edn?k? Hlas (Голос мучеників), не раз брав участь у місіях на підтримку християн у тих країнах, де вони зазнають переслідувань. У грудні 2015 року його затримали в аеропорту Хартума після того, як він передав місцевим християнам фінансову допомогу на лікування одного зі студентів, обгорілих під час подій в університеті Дарфур. Допомога дійшла до постраждалого за посередництвом місцевих пасторів. Також Ясек збирав інформацію про становище християн у Судані.

Тим часом суд у Хартумі визнав його винним у шпигунстві та участі у змові з метою повалення уряду. Під час винесення рішення в залі суду був присутній чеський дипломат з офісу в Каїрі, оскільки чехи не мають свого представництва в Судані.

МЗС Чехії поширило заяву, в якій підкреслюється, що судове рішення не підтверджено фактами, встановленими в ході процесу, і, отже, МЗС негайно вживатиме заходів для звільнення Ясека. До Хартума має вилетіти заступник міністра закордонних справ Чеської Республіки, щоби на місці втрутитися в це питання. Крім того, міністр закордонних справ Заоралек сказав, що в разі необхідності він особисто вилетить у Судан, щоби домовитися про звільнення чеського місіонера.

Вирок Ясеку став несподіванкою. В останній інформації, наданій чеськими дипломатами, йшлося про те, що ймовірно, він буде засуджений лише за візові та валютні порушення, оскільки гроші, які ввозив із собою в Судан, не були записані в митній декларації. Ясек також користувався туристичною візою, хоча представляв міжнародну інституцію, а його поїздка мала службовий характер. Як повідомила його сім’я, Ясек за кілька днів до суду був у хорошій психічній та фізичній формі. Він повторював, що його доля перебуває в Божих руках. Чеські дипломати сподівалися, що вердикт буде м’яким і Ясека швидко амністують. Натомість тепер це буде важко.

Необхідно продовжувати міжнародну підтримку звільнення Петра Ясека, а також наші молитви, щоби він міг витримати чергове випробування.

Джерело: CREDO

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh