Переміщатися від війни змушене було підприємство “Тана” – виробник композиційних полімерних матеріалів, з яких роблять велику кількість виробів для автомобілебудування, будівельної промисловості тощо.
Передає DW.
На підприємстві в Сєвєродонецьку до повномасштабного вторгнення працювали близько 100 співробітників, було шість виробничих ліній. Однак через бойові дії виробництво було зупинене, згадує директор компанії “Тана” Сергій Войтюк.
“Приблизно через місяць ми змогли знайти водіїв і організувати бригаду для вивезення із Сєвєродонецька обладнання та залишків продукції. Це було дуже небезпечно, адже їздити доводилося під обстрілами. В причіп однієї з наших машин було пряме влучання, але, на щастя, ніхто не постраждав, снаряд не розірвався”, – розповідає він.
Виробничі потужності компанії “ТАНА”
Такі поїздки, за словами Войтюка, тривали близько двох місяців – до травня, коли потрапити в місто вже було неможливо. Загалом своїми зусиллями компанія змогла евакуювати половину майна, решта – втрачена.
“Ми бачили на фото й відео, що майже все вигоріло, а те, що залишилося розграбовано”, – розповідає директор “Тана”.
Та завдяки врятованому обладнанню “Тана” змогла відновити виробництво вже в червні минулого року в Умані на Черкащині. В цьому місті знайшли житло для співробітників, а місцева влада допомогла знайти приміщення для розміщення підприємства. Зараз тут працює вп’ятеро менше людей, ніж до повномасштабної війни – близько 20 співробітників, а обсяг виробництва складає близько 50 відсотків від довоєнного періоду.
“Хоча наш асортимент налічує близько ста позицій. Це майже так само як і до окупації нашого підприємства. Хоча обладнання дозволяє трохи збільшити виробництво, але попиту такого як раніше нема”, – пояснює Войтюк.
Крім того, є певні проблеми із сировиною, тому що постачання були через порт Одеса, який зараз заблокований, додає він. Однак навіть в таких умовах “Тана” продовжує експорт, хоч він і зменшився вп’ятеро. Нині основними напрямками є Німеччина та Бельгія.