Техно

Чере звідсутність замовників виробництво літаків F/A-18 Super Hornet припинять у 2027 році

У Boeing не змогли знайти нових клієнтів на F/A-18 Super Hornet​, тому виробничі потужності вивільнять під інші літаки

Джерело: Defence Express

Американський авіагігант Boeing припинить виробництво багатофункціонального палубного винищувача F/A-18 Super Hornet у 2027 році через відсутність додаткових замовлень.

Останнє замовлення на ці машини було видано 19 березня від військово-морських сил США, які за 1,3 млрд доларів замовили партію з 17 F/A-18. Ці літаки мають бути виготовлені не пізніше весни 2027 року і це будуть останні випущені F/A-18. Водночас, ця партія і так по суті є додатковою, в іншому випадку виробництво винищувача мало б припинитись у 2025 році.

F/A-18 Super Hornet
F/A-18 Super Hornet

 

Віце-президент Boeing з винищувачів Марк Сірс розповів Breaking Defense, що завод у Сент-Луїс і буде поступово переходити на виробництво нових машин. Для цього технологічні цикли виробництва F/A-18 будуть поступово сповільнюватись, а вільні “робочі руки” направлять на інші програми: винищувач F-15EX, навчально-тренувальний T-7A та танкер-БЛПА MQ-25 Stingray.

Зазначимо, що припинення виробництва F/A-18 Super Hornet звісно не означає остаточну відмову від літака у ВМС США, для яких він залишається основним палубним літаком. При цьому у такій ролі він буде ще доволі значний час, тому наявні літаки мають пройти модернізацію до версії Block III, яка запланована до 2030 року.

Зрештою у ВМС США F/A-18 Super Hornet буде замінено на F-35, або вже літак нового покоління. А для F/A-18 це буде завершенням дійсно довгої кар’єри, бо у своїй першій версії він здійснив політ ще у 1978 році, а у кардинально оновленій Super Hornet – у 1995 році.

Виробництво F/A-18 Super Hornet припинять у 2027 році: нових замовників не знайшлось

Зазначимо, що поява саме F/A-18 Super Hornet у США стала наслідком економії бюджетів, бо у 80-х у Пентагоні хотіли озброїти авіаносці стелс-штурмовиком A-12 Avenger. Закриття розробки цього літака, що фактично поховало McDonnell Douglas, призвело до максимально економічної розробки Super Hornet.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України