Техно

Virgin Orbit відкладає перший запуск у Великобританії

Virgin Orbit повідомляє, що її перший запуск у Великобританії, який раніше був запланований на 14 грудня, буде відкладено на кілька тижнів через технічні та нормативні проблеми.

Лише через кілька днів після призначення дати першого запуску з Великобританії Virgin Orbit оголосила 8 грудня, що відкладає цю місію на кілька тижнів через технічні та нормативні проблеми.

У заяві, наданій SpaceNews, виконавчий директор Virgin Orbit Ден Харт сказав, що місія компанії «Start Me Up» із космодрому Корнуолл на південному заході Англії, яка була запланована на 14 грудня, буде відкладена «на найближчі тижні». »

«Враховуючи, що ліцензії на сам запуск і на супутники в межах корисного навантаження ще не видані, додаткова технічна робота, необхідна для встановлення працездатності та готовності системи, і дуже обмежене доступне вікно запуску лише в два дні, – сказав він, – ми визначили, що це розумно перепланувати запуск на найближчі тижні, щоб дати собі та нашим зацікавленим сторонам час прокласти шлях до повного успіху місії».

Про технічні роботи, необхідні для польоту, компанія не уточнила. Система LauncherOne, включаючи ракету та її літак-носій Boeing 747, перебувають на космодромі з жовтня, і літак здійснив політ 2 грудня як генеральну репетицію профілю місії для запуску.

Космодром Корнуолл, розташований в аеропорту Корнуолл Ньюквей, отримав ліцензію на космодром від Управління цивільної авіації (CAA), регулятора запуску Великобританії, 16 листопада. Однак Virgin Orbit ще не отримала ліцензію на запуск від CAA, а США- заснована компанія може також вимагати ліцензії на запуск від Федерального авіаційного управління.

Під час розмови про прибутки 7 листопада Харт сказав, що ліцензування CAA займає більше часу, ніж очікувала Virgin Orbit, що, за його словами, було спричинено, принаймні частково, тим, що вона була першою компанією, яка пройшла новий процес ліцензування запуску у Великобританії. «Хороша новина полягає в тому, що ми не бачимо жодної проблеми, над якою ми працюємо», — сказав він тоді. «Але це займає більше часу, ніж ми очікували, і потребує трохи більше зусиль, ніж ми очікували».

В окремій заяві CAA стверджувала, що вона не винна в затримці запуску. «Процес регулювання космічного простору у Великобританії не є перешкодою для запуску космічного простору у Великобританії», — сказав Тім Джонсон, директор з регулювання космічного простору CAA. «Сьогодні вранці Virgin Orbit заявила, що є деякі технічні проблеми, які необхідно вирішити перед запуском. Вони жодним чином не стосуються термінів, коли Управлінням цивільної авіації буде видано ліцензію».

Оголошення про затримку надійшло менше ніж через 48 годин після того, як компанія повідомила журналістам, що готується до запуску невдовзі 14 грудня. Однак цей запуск може бути перенесено на 15 або 16 грудня «або пізніше», – сказав речник компанії. компанія повідомляє в електронному листі 6 грудня.

Virgin Orbit не надала оцінку нової дати запуску місії після «найближчих тижнів», хоча одне джерело в галузі заявило, що запуск навряд чи відбудеться до кінця року. Це означало б, що Virgin Orbit завершить рік лише двома запусками, після того, як на початку 2022 року передбачалося, що вона здійснить аж шість.

Відсутність запуску та доходу від нього поставила нові питання щодо фінансів компанії. Virgin Orbit повідомила у звіті про прибутки 7 листопада, що завершила третій квартал із готівкою в розмірі 71 мільйон доларів, але на початку місяця залучила 25 мільйонів доларів від Virgin Group. Компанія повідомила про збиток EBITDA у 42,9 мільйона доларів США за квартал.

Virgin Orbit повідомила 23 листопада, що, хоча вона оцінювала можливість проведення вторинної пропозиції для залучення коштів, вона вирішила не робити цього через поточні ринкові умови. Він додав, що будь-які подальші плани залучення капіталу «залежатимуть від майбутніх ринкових умов».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України