Виразка шлунка: 8 ранніх симптомів, з якими варто звернути до лікаря

Найбільш ранні симптоми виразки легко пропустити, але важливо якомога швидше звернути до лікаря, щоб хвороба не перейшла в дійсно серйозну стадію.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я до 15% дорослих людей у світі страждають від виразкової хвороби. Гастрит, підвищена кислотність — ці поширені захворювання можуть привести до утворення спершу невеликий ерозії, яка, поступово розростаючись, здатна серйозно пошкодити наш шлунок. Перші симптоми виразки зазвичай змащені і їх легко проігнорувати — але саме цього не можна робити ні в якому разі. Своєчасне звернення до лікаря і діагностика хвороби дозволить підібрати дієту, скласти план лікування, і не дозволить розвинутися хвороби до дійсно небезпечній стадії. Варто запам’ятати симптоми виразки і як можна швидше звернути до лікаря, якщо ви помітите їх у себе або близьких.

Болі в верхній частині живота

Біль у будь-якій області живота ні в якому разі не можна терпіти і тім більше «знімати» знеболюючими препаратами — у більшості випадків біль в цій частині тіла попереджує нас про серйозні захворювання, які вимагають швидкого реагування. Якщо гострий біль відчувається у верхній частині живота, йдеться, радше, про напад виразки. Якщо ж біль не така гостра і виникає, як правило, до їжі, вона може попереджати про що розвивається виразкової хвороби — і важливо не ігнорувати її, а як можна швидше звернути до лікаря.

Нудота

Ще один симптом того, що з вашим шлунком щось не в порядку — відчуття нудоти, що з’являється час  від часу. Якщо нудота проходити незабаром після їжі, то ймовірність розвивається виразки особливо висока.

Незрозуміла блювота

Нудота і блювання, ніяк не пов’язана з харчовим отруєнням або іншими захворюваннями — також небезпечний симптом. Якщо ж при блювоті ви помітили кров, варто звернути до лікаря негайно.

Кров в стільці

Стілець з кров’ю або чорний стілець — ще один симптом, який може попереджати про що розвивається виразкової хвороби. Звичайно, кров в калі може також бути ознакою геморою, анальних тріщин або навіть раку шлунка (а тому варто обов’язково звернути до лікаря), але якщо вона супроводжується болями у верхній частині живота і відчуттям нудоти, швидше за все, мова саме про виразці.

Печія

Печія, яка з’єднання являється частіше, ніж кілька разів на рік — це привід звернути до лікаря. Вона може супроводжувати дуже серйозні захворювання (в тому числі серцевий напад), і виразка — одне з них.

Здуття живота

Здуття живота може бути викликано різними причинами, але якщо воно супроводжується болями і нудотою, швидше за все, варто звернути до гастроентеролога і перевірити, не розвивається у вас виразкова хвороба.

Втрата ваги

Це не найпоширеніший симптом виразки, але деякі пацієнти відзначають його. З-за дискомфорту, пов’язаного з прийомом їжі, багато пацієнти відмовляються від їжі або відчувають зниження апетиту, із-за чого втрачають вагу. У будь-якому випадку, будь невмотивоване схуднення — це серйозний симптом і привід як можна швидше звернути до лікаря.

Болі в спині

Так, незважаючи на те, що шлунок або кишечник, які схильні виразкової хвороби, розташовані в черевній порожнині, біль від виразки часто віддає в спину. Це, безсумнівно, робить діагностику більш складною, але якщо болі в спині супроводжуються симптомами, описаними вище, варто звернути до лікаря.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh