Здоров'я

Виразка шлунка: 8 ранніх симптомів, з якими варто звернути до лікаря

Найбільш ранні симптоми виразки легко пропустити, але важливо якомога швидше звернути до лікаря, щоб хвороба не перейшла в дійсно серйозну стадію.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я до 15% дорослих людей у світі страждають від виразкової хвороби. Гастрит, підвищена кислотність — ці поширені захворювання можуть привести до утворення спершу невеликий ерозії, яка, поступово розростаючись, здатна серйозно пошкодити наш шлунок. Перші симптоми виразки зазвичай змащені і їх легко проігнорувати — але саме цього не можна робити ні в якому разі. Своєчасне звернення до лікаря і діагностика хвороби дозволить підібрати дієту, скласти план лікування, і не дозволить розвинутися хвороби до дійсно небезпечній стадії. Варто запам’ятати симптоми виразки і як можна швидше звернути до лікаря, якщо ви помітите їх у себе або близьких.

Болі в верхній частині живота

Біль у будь-якій області живота ні в якому разі не можна терпіти і тім більше «знімати» знеболюючими препаратами — у більшості випадків біль в цій частині тіла попереджує нас про серйозні захворювання, які вимагають швидкого реагування. Якщо гострий біль відчувається у верхній частині живота, йдеться, радше, про напад виразки. Якщо ж біль не така гостра і виникає, як правило, до їжі, вона може попереджати про що розвивається виразкової хвороби — і важливо не ігнорувати її, а як можна швидше звернути до лікаря.

Нудота

Ще один симптом того, що з вашим шлунком щось не в порядку — відчуття нудоти, що з’являється час  від часу. Якщо нудота проходити незабаром після їжі, то ймовірність розвивається виразки особливо висока.

Незрозуміла блювота

Нудота і блювання, ніяк не пов’язана з харчовим отруєнням або іншими захворюваннями — також небезпечний симптом. Якщо ж при блювоті ви помітили кров, варто звернути до лікаря негайно.

Кров в стільці

Стілець з кров’ю або чорний стілець — ще один симптом, який може попереджати про що розвивається виразкової хвороби. Звичайно, кров в калі може також бути ознакою геморою, анальних тріщин або навіть раку шлунка (а тому варто обов’язково звернути до лікаря), але якщо вона супроводжується болями у верхній частині живота і відчуттям нудоти, швидше за все, мова саме про виразці.

Печія

Печія, яка з’єднання являється частіше, ніж кілька разів на рік — це привід звернути до лікаря. Вона може супроводжувати дуже серйозні захворювання (в тому числі серцевий напад), і виразка — одне з них.

Здуття живота

Здуття живота може бути викликано різними причинами, але якщо воно супроводжується болями і нудотою, швидше за все, варто звернути до гастроентеролога і перевірити, не розвивається у вас виразкова хвороба.

Втрата ваги

Це не найпоширеніший симптом виразки, але деякі пацієнти відзначають його. З-за дискомфорту, пов’язаного з прийомом їжі, багато пацієнти відмовляються від їжі або відчувають зниження апетиту, із-за чого втрачають вагу. У будь-якому випадку, будь невмотивоване схуднення — це серйозний симптом і привід як можна швидше звернути до лікаря.

Болі в спині

Так, незважаючи на те, що шлунок або кишечник, які схильні виразкової хвороби, розташовані в черевній порожнині, біль від виразки часто віддає в спину. Це, безсумнівно, робить діагностику більш складною, але якщо болі в спині супроводжуються симптомами, описаними вище, варто звернути до лікаря.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України