Здоров'я

Болі в спині: причини, лікування, профілактика

Болі в спині є однією з найбільш частих причин звернення за медичною допомогою

Болі в спині є однією з найбільш частих причин звернення за медичною допомогою. Як стверджують лікарі, 80% населення земної кулі страждає від періодичних болів у цій області.

Біль затьмарює наше життя і заважає нормально працювати і радіти життю. Однак не варто забувати, що біль не виникає просто так, це сигнал про порушення і негаразди у нашому організмі. Тому необхідно знати причини виникнення болю у спині, щоб уміти запобігати їх або надавати належно лікування.

Причини болю в спині

Найчастіше від болю в спині, страждають жінки, які мають надлишкову вагу, а також під час вагітності та при вихованні маленьких дітей. Скільки разів в день жінці доводиться брати на руки дитину або піднімати важкі сумки, все це справляє колосальне навантаження на хребет.

Болі в спині можуть бути пов’язані з особливостями деяких професій. Наприклад, коли людина змушена перебувати в одному положенні тривалий час, стоячи або сидячи за робочим місцем, або виконувати роботу, пов’язану з фізичною напругою і незручним положенням тіла.

Водіння автомобіля, авіаперельоти, робота за комп’ютером, заняття спортом, підйом вантажів, роботи на дачній ділянці – все це рано чи пізно призводить до виникнення болю.

Також біль у спині може бути викликана деякими захворюваннями людини. Такими як викривлення хребта, радикуліт, люмбаго, остеохондроз і міозит поперекових м язів. Іноді причиною виникнення болів можуть бути інфекційні захворювання, патології внутрішніх органів, захворювання органів малого тазу і навіть несприятливий душевний стан людини.

Боли в спине: причины, лечение, профилактика

Гострі болі в спині

При виникненні гострих болів необхідно обов’язково звернути до лікаря. Особливо якщо вони супроводжуються підвищенням температури, болями в серці і животі, зміною кольору сечі. Скоріше за все причина в інфекційному захворюванні, необхідно звернути до терапевта. Якщо є підозра на травму, необхідно перевіритися у травматолога і ортопеда. Часто пацієнтів направляють до лікарів неврологів.

Боли в спине: причины, лечение, профилактика

Лікування несильний біль у спині

Способи лікування болю в спині можна розділити на лікарські, немедикаментозні та хірургічні. При немедикаментозном лікуванні необхідно знизити рухову активність і забезпечити постільний режим, який може тривати від 2 до 7 днів.

При цьому потрібно лежати на твердій рівній поверхні і використовувати різні зігріваючі процедури: прикладання грілки, розтирання спеціальними мазями, використання гірчичників і перцових пластирів.

Також лікар може порадити вам носіння спеціальних корсетів, поясів, бандажів і різних пристосувань для корекції постави.

Лікування гострого болю в спині

Для лікування гострих болів в спині застосовують різноманітні процедури: електрофорез, голковколювання, лазеротерапія, припікання, діадинамічні струми і т. д.

А коли гострий біль стихає, призначають масаж і лікувальну фізкультуру. Також для лікування може використовуватись бальнеотерапія, до неї відносяться скипидарні, радонові, сульфідні, йодобромні і хлоридні ванни, а також гарячі грязьові компреси.

При медикаментозному лікуванні лікарі призначають протизапальні і знеболюючі засоби, а також вітаміни. Білі вираженим знеболюючим ефектом володіє вітамін В12. Також можуть призначатися міорелаксанти, проте вони володіють седативною дією.

Боли в спине: причины, лечение, профилактика

Профілактика болю в спині

Як відомо, найкращі ліки – це профілактика.

  1. Тому для запобігання появи болів постарайтеся стежити за своєю поставою, не перенапружуйте хребет, виконуйте вправи на зміцнення м язів спини.
  2. Особливо корисно займатися плаванням і спортивною ходьбою. Під час плавання немає навантаження на хребет.
  3. Виконуйте вправи для психологічного і м’яка м’язового розслаблення.
  4. Під час ходьби ваша спина повинна бути прямою, а коли ви лежите, бажано згинати ноги в колінах.
  5. Спите на матраці середньої жорсткості, а підкладайте під голову подушку середніх розмірів.
  6. Сидіти теж потрібно правильно – поставте стопи поруч з ніжками стільця, обіпріться нижньою частиною spini на спинку стільця і не нахиляйтеся вперед. Правильний кут між гомілкою і стегном повинен бути дорівнює 90 градусів.
  7. Не мийте підлогу без швабри і не робіть різких рухів при підйомі будь-яких вантажів. Інакше зірвете спину.
  8. Завжди намагайтеся розподіляти вагу рівномірно на обидві руки.

Як швидко зняти біль у спині будинку?

Відповідь на питання як зняти гострий біль в спині є особливо актуальним, якщо спину «прихопило» раптово.

Існують дієві, перевірені на практиці, нескладні рецепти народної медицини з доступних компонентів, які допоможуть вам впоратися з проблемою, якщо звичайно не йдеться про важких хронічних патологій.

Боли в спине: причины, лечение, профилактика

Рецепт 1

Для приготування складу беремо по 50 г яблучного оцту і ладану і добре змішуємо. Отриманим розчином необхідно змочити шматок вовняної тканини, накласти його на хвору зону і укутати.

Компрес тримаємо на тілі до повного висихання. Процедуру необхідно виконувати три дні поспіль, і ви відчуєте, як біль пішла.

Рецепт 2

Свіже листя і корінь хрону є ефективним засобом для болю в спині. Хрін можна купити на ринку або виростити на своїй ділянці.

Попередньо подрібнений в м ясорубці або блендері корінь хрону накласти на бавовняну тканину і прикласти до хворого місця, а потім злегка розігрітою праскою прогріти цей компрес протягом 3 хвилин.

Після цього тканина знімається, а на її місце накладаються листя і закріплюються вовняною тканиною. Година перебування в закутаному стані становить 15 хвилин.

Може цей спосіб вам здасться незвичним, але вже після 1-2 процедури гостра біль покине вашу спину. Сподіваємося, що ці нескладні рецепти допоможуть вам у боротьбі з недугою.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України