Винуватицею вимирання динозаврів назвали малярію

Фото: imago stock&people / Globallookpress.com

Вчені з Університету штату Орегон знайшли свідчення того, що малярія існувала ще 100 мільйонів років тому і першими її жертвами були рептилії, включаючи динозаврів. Дослідження опубліковане в журналі American Entomologist.

Раніше вважалося, що малярія — це захворювання щодо сучасного походження, від 15 тисяч до 8 мільйонів років тому. Його основним збудником є рід найпростіших Plasmodium, а поширюється вона за допомогою комарів. У рік малярія вбиває до 400 тисяч осіб.

Предкової форми цього захворювання могли використовувати широкий спектр комах-переносників, а також викликатися різними малярійними штамами. Вчені вважають, що малярія могла мати великий вплив на еволюційний розвиток і вимирання тварин на Землі.

У своїй статті Джордж Пойнар, ентомолог з Університету штату Орегон, стверджує, що малярія могла з’явитися у комах-переносників більше ста мільйонів років тому і стала, імовірно, однією з причин зникнення динозаврів.

Вчений базує своє припущення на знахідці слідів малярійних збудників у комарі, укладеному в скам’янілій смолі віком 15-20 мільйонів років. Це був штам, який нічим не відрізнявся від сучасного. Пойнар вважає, що малярія розвивалася до сучасних форм разом з комахами-переносниками, які з’явилися ще за часів динозаврів.

Раніше вчені з Каліфорнійського університету вивели генетично модифікованих комарів, стійких до зараження збудниками малярії. Такі комарі можуть замінити в популяції своїх диких побратимів і запобігти поширенню захворювання. В минулому році була також видана Нобелівська премія з медицини за відкриття артемізіна — ефективного протималярійного засобу.

Лента.ру

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh