Авторські статтіТехно

Винуватицею вимирання динозаврів назвали малярію

Фото: imago stock&people / Globallookpress.com

Вчені з Університету штату Орегон знайшли свідчення того, що малярія існувала ще 100 мільйонів років тому і першими її жертвами були рептилії, включаючи динозаврів. Дослідження опубліковане в журналі American Entomologist.

Раніше вважалося, що малярія — це захворювання щодо сучасного походження, від 15 тисяч до 8 мільйонів років тому. Його основним збудником є рід найпростіших Plasmodium, а поширюється вона за допомогою комарів. У рік малярія вбиває до 400 тисяч осіб.

Предкової форми цього захворювання могли використовувати широкий спектр комах-переносників, а також викликатися різними малярійними штамами. Вчені вважають, що малярія могла мати великий вплив на еволюційний розвиток і вимирання тварин на Землі.

У своїй статті Джордж Пойнар, ентомолог з Університету штату Орегон, стверджує, що малярія могла з’явитися у комах-переносників більше ста мільйонів років тому і стала, імовірно, однією з причин зникнення динозаврів.

Вчений базує своє припущення на знахідці слідів малярійних збудників у комарі, укладеному в скам’янілій смолі віком 15-20 мільйонів років. Це був штам, який нічим не відрізнявся від сучасного. Пойнар вважає, що малярія розвивалася до сучасних форм разом з комахами-переносниками, які з’явилися ще за часів динозаврів.

Раніше вчені з Каліфорнійського університету вивели генетично модифікованих комарів, стійких до зараження збудниками малярії. Такі комарі можуть замінити в популяції своїх диких побратимів і запобігти поширенню захворювання. В минулому році була також видана Нобелівська премія з медицини за відкриття артемізіна — ефективного протималярійного засобу.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України