Винахідник року: Фізик зняв відео всередині живого організму

У 2018 році комісія Європейського патентного відомства назвала винахідником року Дженса Фрема. Він є фізиком, завдяки якому у лікарську практику увійшла магнітно-резонансна томографія. Крім того, завдяки Дженсу Фрему вчені змогли знімати внутрішні органи людини зі швидкістю до 100 кадрів в секунду.

Варто відзначити, що Дженс Фрем не винайшов МРТ, що відбулося в 1973 році. Фізик з колегами в 1985 році витворили методику швидкої експозицією і малим кутом відхилення, що дозволяє робити фотографії в 100 разів швидше. Замість сканування МРТ, яке проходило кілька годин, лікарі навчилися вивчати мозок пацієнта дуже швидко.

Через кілька місяців після винаходу Фрема великі світові бренди почали виробляти перші томографи, але відбувалося це без дозволу фізика. Тому вчений 7 років судився з брендами і виграв справу. Всього компанії виплатили 155 мільйонів євро, які витрачаються на науку. Завдяки Фрему кожну секунду лікарі роблять 3 томограми.

 

Попит на томограми зростає кожен рік, як, відповідно, і виплати вченим. Зараз же завдяки цим грошам Фрем і його група дослідників вдосконалили технологію. Тепер завдяки новому методу можна знімати відео людських органів з частотою 100 кадрів в секунду. Новинка володіє великим ступенем деталізації, із-за чого можна розглянути кожен процес тіла людини.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh