Вважалося, що супутник виходить у космос на висоті 100 кілометрів, але недавнє відкриття знизило цей показник на 20%.
У недавньому дослідженні вчених з США вказується, що межа між космосом і атмосферою Землі, яка називається лінією Кишені, розташувалася на висоті 80 кілометрів. Виходить, що космос ставши набагато ближче, адже раніше вважалося, що межа розташовується на 20% далі, тобто в 100 кілометрів над рівнем моря.
Справа в тому, що відомий дослідник Теодор фон Карман визначив, що кордон між космосом і Землею починається саме на висоті 100 кілометрів. Саме там, на думку вченого, атмосфера стає розрідженої, а можливість користуватися аеродинамічною авіацією зникає.
Проте таку традиційну думку оскаржили астрофізики з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики в Кембриджі. Дослідники вивчили записи, зроблені під час запуску ракет і супутників, і прийшли до висновку, що лінія Кишені починається на висоті 80 кілометрів.
Вчені порівняли звіт Кишені, який ґрунтувався на запуск супутника в космос, і розглянули його з точки зору повернення космічного корабля на Землю. Отримані результати привели до того, що межа атмосфери та космосу знизилася на 20%.