Знайдена межа між космосом і атмосферою Землі

Вважалося, що супутник виходить у космос на висоті 100 кілометрів, але недавнє відкриття знизило цей показник на 20%.

У недавньому дослідженні вчених з США вказується, що межа між космосом і атмосферою Землі, яка називається лінією Кишені, розташувалася на висоті 80 кілометрів. Виходить, що космос ставши набагато ближче, адже раніше вважалося, що межа розташовується на 20% далі, тобто в 100 кілометрів над рівнем моря.

Справа в тому, що відомий дослідник Теодор фон Карман визначив, що кордон між космосом і Землею починається саме на висоті 100 кілометрів. Саме там, на думку вченого, атмосфера стає розрідженої, а можливість користуватися аеродинамічною авіацією зникає.

Проте таку традиційну думку оскаржили астрофізики з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики в Кембриджі. Дослідники вивчили записи, зроблені під час запуску ракет і супутників, і прийшли до висновку, що лінія Кишені починається на висоті 80 кілометрів.

Вчені порівняли звіт Кишені, який ґрунтувався на запуск супутника в космос, і розглянули його з точки зору повернення космічного корабля на Землю. Отримані результати привели до того, що межа атмосфери та космосу знизилася на 20%.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh