Викладач УКУ вважає, що причиною радикалізації польської позиції по Волині серед іншого є і католики

У своєму інтерв’ю виданню «Zbru?» викладач УКУ Ярослав Грицак заявив, що однією з причин того, що польське суспільство змінило свою позицію у питанні Волинської різанини є і «католики, які бояться секулярного Заходу».

Окрім цього Грицак звинуватив українського історика Володимир В’ятровича у цинізмі та завдаванні шкоди українському суспільству:

«Українці теж отруєні історією. Тільки що після Євромайдану здавалося, що українське суспільство поставиться до свого минулого більш відповідально. На жаль, цього не сталося. І відповідальніть тут несе Інститут національної памяті на чолі з нашим земляком Вятровичем. При чому тут мова йде не про декомунізацію чи про відкривання кадебістських архівів — тут Вятрович робить добру роботу — а про поступове, повзуче просування тої версії історії, за якою Бандера був національним героєм, а Волинська різня не була різнею, а просто актом українсько-польської війни, а на «війні, як на війні». Йдеться про просування абсолютно безкритичного ставлення до минулого — тобто то саме, що робить польська влада: «ми, українці, нікого не ображали — натомісіть усі ображали нас». Тут Вятрович наробив великої шкоди — а тепер наївно чи цинічно питає: а що пішло не так?».

Дісталось від Грицака і теперішній польські владі, яку він порівняв з Януковичем.

Окрім цього, у коментарі для «Новое время» Грицак звинуватив УГКЦ у зриві акту українсько-польського примирення у 2013р.: «Але через 10 років, влітку 2013?го, коли ми намагалися повторити той самий сценарій на польських і українських могилах на Волині, формула “прощаємо і просимо прощення” не спрацювала. Ці слова застрягли в горлі і українців, і поляків, включно з ієрархами римсько-католицької, греко-католицької та православної церков». Також Грицак заявив, що вважає дії ОУН-УПА геноцидними.

Варто зазначити, що саме Католицька Церква у Польщі та УГКЦ є одними з основних «агітаторів» за українсько-польське примирення про що свідчить і виступ Глави Конференції католицьких єпископів Польщі на нещодавній Загльноукраїнській прощі до Зарваниці, а також постійна позиція єпископату УГКЦ.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

six + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh