Вік стародавнього пам’ятника в Адигеї дізналися за допомогою зубів свині

Сибірські вчені проводили розкопки пам’ятка древньої культури, який виявили в Адигеї ще в 1963 році. Розкопки були розпочаті ще сім років тому фахівцями Державного Ермітажу.

Археологи Санкт-Петербурга проводять розкопки рідкісного пам”ятника, який виявили в 1963 році в Адигеї. Під час проведення робіт, фахівці зіткнулися з серйозною проблемою – вони не могли визначити вік об’єкта. На допомогу своїм колегам прийшли фізики з Новосибірська.

Археолог з Державного Ермітажу Сергій Осташинський розповів, що спільними зусиллями вдалося безпосередньо встановити вік груші, які були виявлені в третьому шарі. Така знахідка стала дуже важливою для характеристики способу життя людей того періоду, а також для встановлення особливостей клімату і флорі того часу. Відомо, що всі кістяні рештки мають два типи атомів вуглецю – стабільний вуглець-12 і нестабільний вуглець-14. Фізики ще в минулому столітті довели, що порівнюючи частки цих ізотопів можна практично з 100% точністю встановити вік різних артефактів. Для цього використовувався унікальний прискорювач , який є в Новосибірську в центрі колективного користування З РАН «Геохронологія кайнозою».

Осташинскому і його команді вдалося знайти у третьому шарі стоянки кілька артефактів біологічного походження – кілька десятків недогризків диких груш, а також зуб кабана. Ці знахідки стали великою удачею для вчених, а їх органічна природа дозволила археологам обчислити вік кам’янської дерев’яних артефактів та інших слідів перебування людей, знайдених в цьому ж шарі відкладень на дні печери, і зрозуміти, до якої культури вони належали.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh