Авторські статті

Військовослужбовці 56 окремого вертолітного загону Місії ООН у Ліберії провели тренування. Фото

3За легендою навчань, корабель із 8 пасажирами на борту зазнав катастрофи в акваторії Атлантичного океану поблизу населеного пункту Буканан. По тривозі український гелікоптер Мі-8 із рятувальною пошуково-десантною групою на борту вилетів у заданий район. Там військовослужбовці національного контингенту провели пошук умовних потерпілих, після чого рятувальники десантувалися штурмовим способом на воду. Гвинтокрил зробив повторний захід, і потерпілих евакуювали за допомогою лебідки. Далі на борт доправили і самих рятувальників.

— Це є один з найбільш складних видів льотної підготовки. Завдання ускладнюється тим, що орієнтири на водній поверхні відсутні. Тому майже все залежить від взаємодії між льотчиками, бортовим техніком та безпосередньо рятувальниками, — розповідає заступник командира 56 овз підполковник Володимир Прокопенко.

Подібні навчання уже стали у пригоді нашим військовим. За час перебування у Ліберії, українці брали участь у рятувальній операції на річці Фармінгтон, евакуювали одну людину з корабля «Ранер», а також виконували пошук суховантажного корабля на річці Тахома. До того ж 56 овз єдиний серед контингентів Місії ООН у Ліберії, хто виконує авіаційні завдання з пошуку та евакуації потерпілих. Щодня на чергуванні перебуває гелікоптер Мі-8 та рятувальна група.

— У разі необхідності ми готові за 30 хвилин здійнятися у небо та вилетіти на порятунок. Наші рятувальники повинні вміти діяти у будь-яких умовах, у тому числі і на водній поверхні, — зазначає начальник пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби 56 овз майор Олег Ликов.

З 2004 року українські вертолітники неодноразово залучалися до порятунку людей. На рахунку наших військових десятки врятованих життів.

Міністерство оборони України

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України