— Це є один з найбільш складних видів льотної підготовки. Завдання ускладнюється тим, що орієнтири на водній поверхні відсутні. Тому майже все залежить від взаємодії між льотчиками, бортовим техніком та безпосередньо рятувальниками, — розповідає заступник командира 56 овз підполковник Володимир Прокопенко.
Подібні навчання уже стали у пригоді нашим військовим. За час перебування у Ліберії, українці брали участь у рятувальній операції на річці Фармінгтон, евакуювали одну людину з корабля «Ранер», а також виконували пошук суховантажного корабля на річці Тахома. До того ж 56 овз єдиний серед контингентів Місії ООН у Ліберії, хто виконує авіаційні завдання з пошуку та евакуації потерпілих. Щодня на чергуванні перебуває гелікоптер Мі-8 та рятувальна група.
— У разі необхідності ми готові за 30 хвилин здійнятися у небо та вилетіти на порятунок. Наші рятувальники повинні вміти діяти у будь-яких умовах, у тому числі і на водній поверхні, — зазначає начальник пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби 56 овз майор Олег Ликов.
З 2004 року українські вертолітники неодноразово залучалися до порятунку людей. На рахунку наших військових десятки врятованих життів.
Міністерство оборони України