Інформація щодо життєдіяльності підрозіділів 30 окремої механізованої бригади, викладена в газеті «Факти і коментарі» від 28 листопада 2015 року у матеріалі під назвою: «Бойцы АТО: Мы, полуголодные, простуженные и практически безоружные, наблюдаем как враг стягивает танки», не підтвердилася.
Про це повідомили у Генеральному штабі Збройних Сил України. Так, на виконання доручення тимчасово виконуючого обов’язки першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України Головним управлінням по роботі з особовим складом ЗС України спільно з визначеними співвиконавцями було оперативно перевірено інформацію, яка викладена в матеріалі.
За інформацію Генштабу, продовольче забезпечення військовослужбовців 30 окремої механізованої бригади здійснюється за нормою харчування № 1 «Загальновійськова», затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року № 426 (зі змінами та доповненнями), а у разі необхідності — повсякденними наборами сухих продуктів.
Забезпечення продовольством військової частини організовано через суб’єкт господарювання ТОВ «УКРПРОДАКОРД ОР» відповідно до договорів, укладених Міністерством оборони України.
Особовий склад харчується у місцях виконання завдань через польові пункти харчування. Приготування їжі здійснюється згідно із затвердженою розкладкою продуктів кухарями військової частини з використанням технічних засобів продовольчої служби.
Військова частина забезпечена повсякденними наборами сухих продуктів на 3 доби для забезпечення військовослужбовців в разі неможливості забезпечення гарячою їжею або під час виконання спеціальних завдань.
Миття особового складу підрозділів військової частини організовано та проводиться щотижнево у базових таборах за рахунок використання 6 од. табельних дезінфекційно-душових установок (ДДА-3 — 3 од., ДДА-66 — 2 од., ДДП-2 — 1од.), а також на передових позиціях за рахунок мобільної лазні шляхом надання послуг підрозділам згідно з графіком та в обладнаних на опорних пунктах заглиблених зимових душах.
Прання білизни організовано за рахунок використання мобільного прального модуля шляхом пересування по підрозділах, а на передових позиціях ВОП (РОП) — за рахунок використання пральних машин активаторного типу.
Посадовими особами Тилу Збройних Сил України, відповідальними за продовольче та речове забезпечення, щоденно здійснюється моніторинг організації харчування, забезпечення продовольством і водою, а також лазне-прального обслуговування військовослужбовців Збройних Сил України.
Скарг від військовослужбовців бригади щодо неналежного тилового забезпечення до тилу штабу АТО та Тилу Збройних Сил України не надходило.
Своєю чергою, на офіційній сторінці бригади в мережі «Facebook» її бійці розмістили запрошення до усіх бажаючих журналістів відвідати зону АТО та ознайомитися з життєдіяльністю підрозділів «на місці».
«Командування батальйонів та військової частини завжди готове вислухати скаргу, розглянути проблеми військовослужбовців і вирішити їх. Проте дехто вперто намагається ігнорувати цей момент і „біжить“ до журналістів, сповіщати їх про недійсні проблеми, які дуже легко перевірити та спростувати.
Проблеми, звичайно ж, існують. Але це точно не проблема „полуголодных, простуженных и практически безоружных“ солдат», — йдеться у публікації на сторінці «Facebook».