Авторські статтіТехно

У Росії урізають бюджет на космічні програми

Скорочення бюджету Федеральної космічної програми (ФКП) на 2016-2025 роки відбудеться в основному за рахунок перспективних пілотованих програм. Секвестр ФКП може досягти 300 мільярдів рублів. Про це повідомляють «Известия» з посиланням на високопоставлене джерело в Роскосмосі.

«Глава Мінфіну наполягає на прийнятті бюджету ФКП 2016-2025 років в обсязі не більше 1,4 трильйона рублів. Роскосмос відстоює необхідність бюджету ФКП на рівні 1,7 трильйона. В іншому випадку мова піде про істотне скорочення програм в основному зі сфери пілотованої космонавтики», — сказав він.

Джерело зазначило, що 12 листопада 2015 року на нараді за участю президента Росії Володимира Путіна в Сочі сторони не прийшли до єдиної думки з бюджету ФКП.

У найближчі кілька років астронавтів на МКС можуть почати доставляти американські апарати компаній Boeing і SpaceX. З ними НАСА уклало багатомільярдний контракт для будівництва пілотованих багаторазових космічних кораблів Starliner і Dragon 2 відповідно. Загальна вартість робіт по їх створенню оцінюється в 6,8 мільярда доларів.

Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.