Війна з Україною стане початком кінця Росії

Один з представників кримських татар, народний депутат України Мустафа Джемільов вважає, що можлива війна Росії з Україною стане приведе в майбутньому до розпаду Російської Федерації.

Таку заяву Джемільов зробив у штаб-квартирі НАТО після зустрічі із заступником Генерального секретаря Альянсу Александром Вершбоу та послами 28-ми країн-членів НАТО.

“Ситуація в Криму – це авантюра Російської держави. Вона не несе користі ні кримським татарам, ні Україні, але й самій Росії користі теж не принесе. Війна з Україною стане початком кінця Росії і призведе до її розпаду. Але це буде небезпечно, бо мова йтиме про розпад ядерної держави”, – сказав відзначив він.

За його словами, у нинішній ситуації кримські татари вимагають введення на півострів миротворців ООН. Джемільов визнає, що для цього потрібне рішення Ради Безпеки ООН, де росіяни його обов’язково “ветуватимуть”. “Однак, процедуру все ж слід розпочинати”, – закликає він.

Мустафа Джемільов підкреслив, що сподівався на активнішу реакцію Заходу.

“Війська ООН чи НАТО починають застосовувати свої сили, коли вже широкомасштабно ллється кров. А ми хотіли росіян перехитрити”, – відзначає він.

“Ми хотіли б, щоб застосували цю силу до того, як нас почнуть різати. Ось в чому проблема”, – сказав Джемільов.

“Нам відповіли, що мова про застосування сили не ведеться, але розроблений пакет заходів, що дорого коштуватиме Росії, якщо вона не поважатиме територіальної цілісності України. А що коли Росія готова заплатити цю ціну і все ж відхопити нашу територію? Ось на це питання я ніяк не можу отримати відповіді”, – відзначає екс-голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Він він закликав і європейських дипломатів, і представників Північноатлантичного альянсу не брати до уваги результатів . “Вони не залежатимуть від явки чи волевиявлення виборців, бо таке бажання тих, хто ввів війська на нашу територію і результати вже визначені наперед”, – додає Мустафа Джемільов.

“Проведення такого референдуму та ще й в стані окупації – це просто безглузда наруга над елементарними демократичними принципами”, – переконує він.

Також Джемільов прокоментував свою телефонну розмову з Президентом Росії Володимиром Путіним, яка відбулась раніше цього тижня.

“Я йому (Путіну) сказав, що абсурдно референдумом визначати майбутнє Криму в цих умовах. А він відповів, що не завжди всі процедури дотримуються. І, мовляв, вихід України та інших союзних республік з СРСР передбачав одну процедуру, а сам вихід відбувся згідно з іншою процедурою,” – передав Джемільовв суть розмови з російським президентом.

Раніше повідомлялося, що під час цієї розмови Путін не заперечував, що в Криму знаходяться російські війська.

УНІАН, Радіо Свобода, УП

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh