Авторські статті

Війна з Україною стане початком кінця Росії

Один з представників кримських татар, народний депутат України Мустафа Джемільов вважає, що можлива війна Росії з Україною стане приведе в майбутньому до розпаду Російської Федерації.

Таку заяву Джемільов зробив у штаб-квартирі НАТО після зустрічі із заступником Генерального секретаря Альянсу Александром Вершбоу та послами 28-ми країн-членів НАТО.

“Ситуація в Криму – це авантюра Російської держави. Вона не несе користі ні кримським татарам, ні Україні, але й самій Росії користі теж не принесе. Війна з Україною стане початком кінця Росії і призведе до її розпаду. Але це буде небезпечно, бо мова йтиме про розпад ядерної держави”, – сказав відзначив він.

За його словами, у нинішній ситуації кримські татари вимагають введення на півострів миротворців ООН. Джемільов визнає, що для цього потрібне рішення Ради Безпеки ООН, де росіяни його обов’язково “ветуватимуть”. “Однак, процедуру все ж слід розпочинати”, – закликає він.

Мустафа Джемільов підкреслив, що сподівався на активнішу реакцію Заходу.

“Війська ООН чи НАТО починають застосовувати свої сили, коли вже широкомасштабно ллється кров. А ми хотіли росіян перехитрити”, – відзначає він.

“Ми хотіли б, щоб застосували цю силу до того, як нас почнуть різати. Ось в чому проблема”, – сказав Джемільов.

“Нам відповіли, що мова про застосування сили не ведеться, але розроблений пакет заходів, що дорого коштуватиме Росії, якщо вона не поважатиме територіальної цілісності України. А що коли Росія готова заплатити цю ціну і все ж відхопити нашу територію? Ось на це питання я ніяк не можу отримати відповіді”, – відзначає екс-голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Він він закликав і європейських дипломатів, і представників Північноатлантичного альянсу не брати до уваги результатів . “Вони не залежатимуть від явки чи волевиявлення виборців, бо таке бажання тих, хто ввів війська на нашу територію і результати вже визначені наперед”, – додає Мустафа Джемільов.

“Проведення такого референдуму та ще й в стані окупації – це просто безглузда наруга над елементарними демократичними принципами”, – переконує він.

Також Джемільов прокоментував свою телефонну розмову з Президентом Росії Володимиром Путіним, яка відбулась раніше цього тижня.

“Я йому (Путіну) сказав, що абсурдно референдумом визначати майбутнє Криму в цих умовах. А він відповів, що не завжди всі процедури дотримуються. І, мовляв, вихід України та інших союзних республік з СРСР передбачав одну процедуру, а сам вихід відбувся згідно з іншою процедурою,” – передав Джемільовв суть розмови з російським президентом.

Раніше повідомлялося, що під час цієї розмови Путін не заперечував, що в Криму знаходяться російські війська.

УНІАН, Радіо Свобода, УП

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України