Авторські статті

Війна Путіна в Криму може призвести до розпаду Російської Федерації

Через військову агресію Росія втратить до 3% ВВП, а Крим може опинитися в повній ізоляції від світу.

Економічні новини в Росії через її військову агресію щодо України в Криму нині нагадують зведення з фронтів. Росія вже рахує збитки – від непомірних апетитів своїх політиків.

Перший робочий день – після де-факто оголошення війни Україні – приніс Москві катастрофічні втрати. Інвестори “скидали” акції російських компаній, побоюючись санкцій Заходу. Економіка сусідів за один день втратила більше, ніж уся їхня країна протягом трьох років вкладала у найдорожчу за історію людства Олімпіаду в Сочі.

БіржовІ експерти називають суму в 72 мільярди доларів. І це – ще не кінець обвалу. На тлі заяв про введення військ та погрози ізолювати Росію від країн G7 російський фондовий ринок провалився. За добу він втратив 2 трильйони рублів. Такого обвалу не було з 2008 року – з початку військових дій у Південній Осетії, йдеться в сюжеті ТСН. Тиждень.

Для підтримк рубля російський Центробанк зробив безпрецедентні витрати – 10 мільярдів доларів, та ввів “драконівські” обмеження. Серед жертв “чорного понеділка” – топ-двадцятка російських мільярдерів. Багатії збідніли на 9,5 мільярда доларів – порахували у російському “Форбс”.

Але назад дороги немає, переконують експерти. Інтервенції Центробанку вже не рятують рубль, який утримують штучно. Ще не отримавши Крим, економічну війну Росія вже програла, твердять експерти.

“В економіці вже настала рецесія. Нас очікує спад”, – говорить експерт Інституту розвитку Вищої школи економіки Сергій Пухов.

Падіння ринків та обвал рубля поставили хрест і на без того слабкій нині економіці Росії. Кулуарно аналітики переконують, що на соціальні укази Путіна – підвищення зарплат та пенсій, зменшення безробіття та інші – грошей бракувало і до кримської кампанії. Експерти зробили перші розрахунки – Росія втратить на війні 3% ВВП, а відтік капіталу становитиме від 75 до 150 мільярдів доларів.

Одразу дві рейтингові агенції “Мудіс” та “Фітч” дійшли висновку, що військова операція – пряма загроза кредитному рейтингу Росії. Санкції Заходу підірвуть довіру інвесторів ще більше. Військовий сценарій – це економіка катастрофи, твердять експерти.

http://tsn.ua/svit/viyna-putina-v-krimu-mozhe-prizves..

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

6 коментарів

  1. Вот дурачье, а не аналитики! Вы знаете сколько можно заработать на падении рынка акций имея инсайдерскую информацию? Деньги они как энергия – не исчезают, а только переходят от одного субъекта к другому. Так вот тот, кто организовал все это – заработал за 1 день 70 млрд. А вы дальше анализируйте 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.