Навіть найбільші компанії допускають огріхи і неточності при створенні віртуальних гонок. Але не всі геймери готові миритися з даними умовностями.
Перший пункт, в якому проявляється умовність гри, полягає в аваріях. У багатьох іграх можна побачити пошкодження на машинах. Існує думка, що це пов’язано з тим, що виробники автомобілів не хочуть бачити, як їх дітища піддаються різним каліцтв, хоч і у віртуальному просторі.
Другий пункт стосується різних електронних помічників. Гонки просто не вийде виграти без автоблокування коліс і автоматичної коробки передач. В реальності дані пристосування спричинили б серйозні труднощі.
Такі нюанси відносяться не до автомобілів, а до траси і погоди. Хоча у віртуальних перегонах існує широкий асортимент дорожніх покриттів і рельєфів, але ніколи не враховуються такі показники як пролите машинне мало на трасі, температура асфальту, тріщини та ями, сліди від шин і багато іншого. Також клімат і погода мають велике значення. У випадку дощу покриття стає слизьким, і з’єднання є наповнені водою різної глибини ями. Також розробники не враховують різного роду хитрощі, до яких вдаються водії і за рахунок яких виграють чемпіонати.