Економіка

Вихід жінок на пенсію в 55 років: Верховна Рада ухвалила важливе рішення

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту відхилити законопроект № 0972, яким передбачалася можливість жінкам виходити на пенсію в 55 років. Про відповідне рішення оголосила голова комітету Верховної ради України, нардеп від фракції «Слуга народу» Галина Третьякова.

Зазначається, що 29 листопада комітет розглянув пропозиції президента України до закону «Про внесення змін до закону „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ про вдосконалення пенсійного забезпечення» (реєстр. № 0972). У пропозиціях пропонувалося відхилити цей проект закону.

Зокрема, учасниками з обговорення законопроекту на засіданні стали представники Міністерства юстиції, уповноваженого з прав людини, а також представники Міністерства соціальної політики і Пенсійного фонду.

За рішення проголосувала більшість членів комітету. У тієї ж годину, на засіданні обговорювалося, що для подолання вето за закон повинні проголосувати 300 народних депутатів.

Даний закон пропонував дозволити до 2022 року жінкам виходити на пенсію в 55 років за наявності 30-річного стажу та за умови звільнення з роботи.

Нагадаємо, в січні 2015 року парламентарії підтримали в першому читанні і в цілому цей проект закону. За нього проголосували 256 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Проте вже в лютому 2015 року п’ятий президент України Петро Порошенко ветував законопроект. У своїх пропозиціях він підкреслював, що в останні роки спостерігається дефіцит бюджету ПФУ, і тому на той момент було відсутнє фінансове забезпечення для реалізації цього закону.

Верховна Рада восьмого скликання так і не розглянула пропозиції глави держави до цього закону, у зв’язку з чим він і був переданий на розгляд парламенту нового скликання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України