Освячення та урочисте найменування площі Святої Софії Премудрості Божої відбулося сьогодні на університетському кампусі УКУ. Відтепер територія студмістечка біля Стрийського парку (у районі вул. Стрийської та вул. Козельницької) називається «Площа Святої Софії Премудрості Божої».
Перейменування розпочали з Літургії у храмі Святої Софії – Премудрості Божої, яку очолив президент УКУ владика Борис Ґудзяк. Після закінчення Богослужіння присутні вийшли на подвір’я храму, де відбулося освячення площі.
Звертаючись до присутніх, владика Borys Gudziak сказав: «Князь Ярослав у Києві здвигнув храм Святої Софії, який нагадує нам, що ми є продовжувачами і наступниками Київської християнської традиції. Продовжуючи цю тисячолітню традицію, наш університет зростає, зміцнюється. Нашим особливим покликанням є не лише примножувати знання, управляти інформацією, вправно і ефективно панувати над даними, а свідчити і служити так, щоб все було оповите любов’ю. Тому найменування цієї площі іменем святої Софії підкреслює нашу місію і вказує мету нашого прагнення. Нехай почитання Божої Премудрості надалі надихає нас і веде у наступне тисячоліття. Будьмо гідні цієї спадщини і плекаймо правдиву мудрість».
До урочистостей також долучилися голова Львівської обласної адміністрації Максим Козицький та мер міста Львова Андрій Садовий.
«Двадцять років тому це місце відвідав папа Іван Павло ІІ і заклав наріжний камінь під будівництво кампусу УКУ. За стільки років Український католицький університет став одним із найпрестижніших вишів України. Сюди вступає молодь не лише через науку, а й цінності та ідеї, які генерує ця спільнота. Назва площі іменем святої Софії – Премудрості Божої є дуже влучною, адже молоді люди, які приходять в УКУ, виходять не тільки зі знаннями, а й життєвою мудрістю», – наголосив голова Львівська обласна державна адміністрація Максим Козицький.
Андрій Садовий, міський голова Львова, також пригадав дні, коли Іван Павло ІІ благословив Україну, зокрема Львів. Він зазначив, що не пригадує впродовж тих двадцяти років такого піднесеного настрою в місті, який панував тоді: «Люди були надзвичайно привітні, усміхнені, радісні. Мабуть, найважливішим для нашого міста є те, що Ісус Христос через посередництво Святішого Отця мав задум, плоди якого тут нині бачимо: прекрасний храм, Центр Шептицького, УКУ. Тут немає жодного внеску від держави. Це все пожертви тисячі людей зі всього світу».
Ректор УКУ о. Богдан Прах підсумував: «Я дякую Господу Богу, що посилає мрійників на цей світ посеред нас, що вони запалюють інших мрійників і ми стаємо свідками великого Божого чуда. Саме завдяки такому мрійнику, як наш владика Борис, що відповів на заклик Божий, постав Український католицький університет. Сьогодні ми стоїмо перед університетським храмом і усвідомлюємо це провидіння».
facebook.com/UkrainianCatholicUniversity