Ватиканська Апостольська Флорерія – таку цікаву назву має ватиканська служба, що займається організацією логістики всіх апостольських зустрічей, аудієнцій і богослужень, очолених Папою, і не тільки тих, що відбуваються у Ватикані, але й деяких церемоній в інших Папських базиліках Риму, або на парафіях, які він відвідує. Працівники Флорерії виконують, так би мовити, невидиму, але, водночас, надзвичайно важливу роботу.
Саме завдяки їхній старанній праці численні паломники легко знаходять сидячі і стоячі місця під час загальних аудієнцій на площі святого Петра. А коли наближаються свята, у відзначенні яких бере участь Святіший Отець, роботи є дуже багато, й, інколи, потрібно працювати навіть в нічну зміну.
Професійність і готовність – це характерні риси працівників Флорерії, історія заснування якої пов’язана з Римською Курією. За словами Паоло Саґретті, Флор’єра і Заступника директора Дирекції із загальних питань Губернаторства держави-міста Ватикану, окрім завдань пов’язаних з організацією заходів, у яких бере участь Папа, Флорерія відповідальна також за інші заходи, що проводяться у Ватикані, як наприклад, зустрічі й конференції у Ватиканських Музеях і концерти в залі Павла VI, організація яких є дуже складною.
«Часто буває так, – пояснює Паоло Саґретті, – що наступного дня після концерту в залі Павла VI відбувається загальна аудієнція. Тоді потрібно працювати вночі, аби все покласти на місце. В таких випадках працюють тринадцять, або чотирнадцять осіб, та два, або три прораби».
Під час насичених літургічних періодів року, таких як Адвент, Різдво, чи Великдень, навантаження значно збільшується. В таких випадках частину роботи часто доручають зовнішнім фірмам. Директор Флорерії пояснив, що вони звертаються про допомогу у випадку церемоній на площі Святого Петра, або коли після недільної Святої Меси, яку очолює Папа, їм потрібно швидко забрати крісла з ватиканської базиліки і до 13:00 приготувати її до відвідин прочан і туристів.
Інші завдання Флорерії – це перевезення й реставрація меблів, що містяться на території Ватикану, в так званих позатериторіальних зонах та в інших частинах Риму, а також догляд за килимами, завісами й диванами. Флорерія має різні майстерні, в яких виконують різьбу по дереву, реставрують килими, шиють завіси й позолочують різні предмети. У них працюють 14 осіб, які, за словами Паоло Саґретті, виконують дуже делікатну й копітку роботу.
Говорячи, наприклад, про догляд за завісами в лоджіях Апостольського палацу, він пояснив, що йдеться про тисячі метрів тканини. «Уявіть собі скільки праці потрібно, аби їх прати й прасувати, беручи до уваги, що їхня висота сягає семи метрів».
В цілому в Флорерії працюють сорок осіб, чотири з яких – жінки. Одна черниця і двоє мирянок працюють у кравецькій майстерні, а ще одна мирянка є позолотницею. За словами Флорер’єра, ці роботи є досить важкими, бо працювати, наприклад, із завісами великих розмірів, не є легко. Щоб вони рівномірно спадали донизу, потрібно передбачати найменші деталі. «Професія позолотниці, – зазначає він, –також є нелегкою, вона повільно зникає. Дедалі важче знайти людей, хто виконує цю роботу».