Brownout – це цілеспрямоване відключення електроенергії у місті чи районі. Що робити, якщо надто мало електроенергії доступне для занадто великої кількості споживачів? Варто бути готовим!
Протягом кількох місяців експерти попереджали про можливість масштабного відключення електрики в Австрії та закликали людей бути готовими — наприклад, запастись продуктами харчування та батарейками. Якщо, наприклад, війна, кібератаки, аварії чи технічні проблеми призведуть до порушення енергопостачання, наслідки будуть серйозними. Інший можливий сценарій — це масштабне, тривале відключення електрики, а так зване brownout.
Це той випадок, коли оператори енергосистеми цілеспрямовано та контрольовано відключають електропостачання на місцях. Це може бути необхідно, наприклад, якщо вироблено занадто мало електроенергії порівняно з необхідною кількістю, наприклад, тому що газові електростанції не отримують достатньої кількості газу.
На відміну від блекауту, браунаут – це контрольоване та цілеспрямоване відключення електроенергії на обмежений період часу. Однак для тих, кого це стосується, підсумок залишається тим самим: вони залишаються у темряві та невіданні. Тому варто бути готовим до можливого вимкнення електрики.
У зимовому півріччі 16% потреб Австрії в електроенергії покриваються за рахунок імпорту. 22 відсотки електроенергії надходять від газових електростанцій, решта 62 відсотки — від гідроенергетики, вітру, фотоелектрики та біомаси. Відповідно до результатів стрес-тесту, проведеного оператором енергосистеми Austrian Power Grid (APG), нині немає реальної небезпеки виникнення дефіциту навантаження, тобто. ситуації, коли постачається надто мало електроенергії для задоволення попиту, навіть у разі перебоїв у виробництві у сусідніх європейських країнах.
Тому ймовірність відключення електрики цієї зими низька. Однак, цей прогноз не може бути застосований один до одного до контрольованого відключення електроенергії. Якщо дефіцит електроенергії при brownout можна протидіяти цілеспрямовано, то блекаут – це неконтрольоване і зовсім несподіване руйнування мережі.
За матеріалами: https://www.heute.at/
Фото: Getty Images/iStockphoto