Новини

Влада Аргентини знайшла 400 кг кокаїну в посольстві Росії. Відео

Влада Аргентини розкрили схему з постачанням наркотиків через дипмісію в Європу і Росію. Вони оцінили вартість партії в €50 млн.

У схемі були задіяні не менше п’яти осіб, з них, за даними ЗМІ, один працював в дипмісії.

Правоохоронні органи Аргентини виявили 12 валіз з кокаїном на території російського посольства в Буенос-Айресі. Про це пише аргентинська газета Todo Noticias. За даними видання, правоохоронні органи виявили 389 кг наркотику, розфасованого в 360 пакетів. Про виявлення наркотиків також повідомляє Associated Press з посиланням на міністра безпеки Аргентини Патрісію Буллрич. Вона опублікувала фото валіз, виявлених у російському посольстві, у своєму Twitter. За її словами, в операції були задіяні і російські поліцейські. Спільне розслідування тривало більше року в обох країнах. Вартість цієї партії оцінюється в €50 млн.

Початок масштабної спецоперації поклав дзвінок від російського посла в грудні 2016 року, вказує газета. Дипломат заявив, що виявивши наркотики в приміщенні школи при посольстві.

Валізи приніс співробітник посольства в липні 2016 року, який в тому ж році покинувши дипмісію, пише видання. За його даними, розслідування встановило, що до цього були причетні два чоловіки в Аргентині і троє в Росії, деякі з них затримані. Серед них інспектор поліції Буенос-Айреса і «колишній російський чиновник» (за даними AP — співробітник посольства). Один з підозрюваних ховається на території Німеччини, йдеться в статті. Затриманню передувала спецоперація, пише газета. Співробітники правоохоронних органів Аргентини підмінили наркотики борошном і помістили в валізи GPS-пристрої, що дозволили відстежувати їх місцезнаходження. Розмови фігурантів розслідування почали прослуховувати.

За даними аргентинського видання, посилки з наркотиком планувалося переправити дипломатичною поштою в Росію і «деякі країни Європи».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України