Життя

Відчуваємо одне, говоримо інше, а робимо третє…

Всі наші проблеми і кризи від того, що ми живемо несправжніми. Створюємо собі образ, а потім самі починаємо в нього вірити.

Нещодавно одна моя подруга у стрічці написала, що у неї закінчилися відносини. Природна подія, так буває. Але мені в приват один чоловік поставив запитання: “Навіщо вона це робить? Нещодавно розказала про початок відносин, тепер треба пояснювати, чому вони закінчилися. Навіщо це все напоказ?”

Можна розцінити, звичайно, такі дії як “напоказ”. А можна побачити, що людина просто живе. І грати намагається по мінімуму: як є, то й показує.

Можна ж не показувати, правда? Правда. Можна взагалі завжди і скрізь приховувати свої почуття. Нас з дитинства вчать. Ми настільки успішними в цьому стаємо, що з віком не просто перестаємо виражати свої почуття, але навіть перестаємо їх відчувати. Треба ж “тримати обличчя”, ми всі це добре знаємо. Правила хорошого тону, однак.

Я думаю, всі наші проблеми і кризи від того, що ми живемо несправжніми. Створюємо собі образ, а потім самі починаємо в нього вірити. Зростаємося з масками настільки, що не розрізняємо свій справжній, глибокий голос.

Не кажіть, що ви живете без масок. Вони є у всіх – персона, як частина психіки, для зовнішнього світу. Персона потрібна, гарна, виправдана – вона допомагає адаптуватися до навколишнього середовища. Захисту знову ж психологічні: щоб хто ненароком на межі не настав і в самий центр особистості не вдарив.

Але, як і у всьому іншому, є побічний ефект. Безперервний внутрішньоособистісний конфлікт. Розбрат і разібранність: внутрішні спонукання одні, зовнішні відображення зовсім інші. З цього випливає нерозуміння того, хто я і навіщо я. В чому я? Який я?

Вважаю, що природа всіх криз особистості в цьому – самість наполегливо дає про себе знати. “Ти живеш не тим, ким є”.

Відчуваємо одне, говоримо інше, а робимо третє. Немає цілісності.

Несвідоме, яке зберігає всі наші страхи, придумує прекрасне виправдання, чому ми не виявляємо себе. “Щастя тихе”, – скаже один. “Ініціатива карається”, – помітить інший.

Тисяча причин і переконань НЕ ВИРАЖАТИ себе.

Дивно, але вважається правильним бути пластмасовими. Обрізати, обрізати свої почуття, емоції. Зробити їх зручними, керованими. Люди, які чудесним чином зберегли в собі здатність залишатися живими, змушені виправдовуватися за це: “Можна я буду жити, а не зображати життя?”.

Парадокс в тому, що самі, забороняючи собі бути справжніми у кожен момент часу, ми любимо щирість і відкритість. І довіряємо їй. Навіть якщо на рівні неусвідомлених страхів, з яких зростанні засудження, ми повісимо ярлики, то за допомогою і підтримкою все одне звернемося до того, хто відчуває.

Тому що ніколи не знаєш, що заховано за красивим фасадом.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh