Життя

10 дивовижних правил французьких мам

У француженок є улюблена цитата: «Ідеальних матерів не існує».

10 удивительных правил французских мам

Памела Друкерман — мама трьох дітей і письменниця, випустила бестселер «Французькі діти не плюються їжею». У цій книзі вона розповідає, чому французькі діти такі слухняні, а у мам, навіть з грудними дітьми, завжди вистачає часу на себе і на чоловіка.

1. Правило перше: ідеальних мам не існує

Працююча мати завжди розривається між будинком і сім’єю. Вона намагається зробити все ідеально. А у француженок є улюблена цитата: «Ідеальних матерів не існує». Не намагайтеся бути ідеальною. Також вони намагаються виховати в дітей концентрацію уваги, товариськість і самоконтроль. У той час, як інші мами змушують дітей вчити цифри і читати. Набагато важливіше закласти основу, яка принесе їм успіх у навчанні надалі.

2. Правило друге: у вас завжди повинне бути власне джерело доходу

Французькі мами переконані, що будь-яка жінка повинна мати власне джерело доходу. Навіть якщо у вас заможний чоловік, не виключено, що в один день все це звалиться. Цей підхід дуже прагматичний, адже ніколи не знаєш, що станеться завтра.

3. Правило третє: не можна присвячувати все своє життя дитині

Батько завжди буде піклуватися про свою дитину. Але іноді потрібно виділяти час собі. Це може бути та сама робота, але не обов’язково. Знайдіть яке-небудь захоплення. Француженки переконані: якщо ми крутиться тільки навколо дитини — це, насамперед, погано для неї самої.

4. Правило четверте: час від часу віддаляючись від дитини, ви стаєте кращою матір’ю

Якщо дитина буде відчувати вашу присутність, вона може стати несамостійною у дорослому житті. Це не означає, що ми повинні кидати дітей на 2-3 тижні. Просто не надоїдайте своєму малюкові постійною опікою, нехай він встигне засумувати за вами.

5. Правило п’ятдесят п’яте: забудьте про почуття провини

Немає ніякого сенсу відчувати почуття провини перед дитиною за те, що ви працюєте. Головне — належним чином спілкуватися з дитиною у ваш вільний час. Слухати її, грати з неї і вчити терпінню.

6. Правило шосте: не ставайте «мамою-таксі»

Це правило безпосередньо пов’язане з попереднім. Не намагайтеся, записуючи дитину в різні гуртки, компенсувати свою відсутність. Парижанки, вибираючи позашкільні заняття для дітей, завжди зважують, як це вплине на якість власного життя.

7. Правило сьоме: у відносинах батьків є частина, в якій дитина не бере участь

Не забувайте, що в основі сім’ї — подружня пара. приділяйте увагу не тільки дитині, але і чоловікові. У Франції весь батьківський простір належить дитині тільки перші три місяці. Одна француженка якось сказала письменниці: «Спальня моїх батьків була священним місцем у будинку. Потрібен був дуже вагомий привід, щоб зайти туди. Між батьками завжди існував якийсь зв’язок, що нам, дітям, здавалася великою таємницею».

8. Правило восьме: не вимагайте від чоловіка рівноправної участі в домашніх справах і догляді за дітьми

Навіть якщо ви працюєте на повну зміну, не змушуйте чоловіка займати домашніми справами порівно з вами . Крім роздратування і невдоволення ви нічого не отримаєте. Для консервативних француженок більше важлива загальна гармонія у відносинах, ніж рівність у правах.

9. Правило дев’яте: вечір — час дорослих, а один вихідний на місяць — ваш медовий уік-енд»

Батьки у Франції раз в місяць вихідні присвячують тільки собі. Це може бути вечеря, похід в кіно або театр. Робота і діти в цьому не беруть участь. Батьки самі відпочивають від батьківських турбот і головне — не відчувають почуття провини за це.

10. Правило десяте: бос — це ви

Памела пише: «Це найскладніше (у всякому разі, особисто для мене) правило французького виховання. Усвідомити, що рішення приймаю я. Я — бос. Не диктатор — це істотно (!) — а бос. Я даю дітям багато свободи там, де це можливо, враховую їхні думки і прислухаюся до їхніх бажань, але рішення приймаю я. Пам ” ятайте про це. На вершині вашої власної родинної піраміди самє ви. Не діти, не ваші батьки, не вчителі і не няні. Командуєте парадом ви і тільки ви

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України