Авторські статтіНовини

Відбулося чергове засідання Душпастирської ради при Державній пенітенціарній службі України

11 березня 2016 року в апараті Служби відбулося чергове засідання Душпастирської ради при Державній пенітенціарній службі України.

За ініціативою представників релігійних конфесій на засіданні було обговорено питання щодо можливого впливу на душпастирську діяльність в установах виконання покарань та попереднього ув’язнення перспектив реорганізації Державної кримінально-виконавчої служби України. Особливу увагу духовенства привернуло питання соціального захисту персоналу. Зокрема, начальник управління соціально-психологічної роботи із засудженими Ігор Андрушко ознайомив присутніх з презентованою Міністерством юстиції України концепцією реформування пенітенціарної системи країни, а Голова Центрального комітету Всеукраїнської профспілки персоналу органів та установ ДПтС України Олег Андрієнко із заходами, які вживаються профспілкою для збереження соціальних гарантій та потреб персоналу.

За участю заступника начальника Інституту кримінально-виконавчої служби Максима Палія представники Душпастирської ради обговорили організаційні питання щодо проведення у квітні 2016 року Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасність і перспективи душпастирської опіки в пенітенціарній системі України».

Також Душпастирська рада погодила розроблений ДПтС України навчальний план з підготовки на базі навчальних закладів Служби капеланів, які у відповідності до підписаного у червні 2015 року Президентом України Петром Порошенком Закону, здійснюють духовну та благодійну опіку осіб, узятих під варту та позбавлених волі. Закон № 419-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України” був прийнятий Верховною Радою України 14 травня 2015 року та врегульовує діяльність священнослужителів (капеланів) в установах Державної пенітенціарної служби. Присутні обговорили проблемні питання, які виникають при реалізації зазначеного Закону та шляхи покращення співпраці із пенітенціарною системою України з питань душпастирської опіки.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України