Відбулися щорічні збори Товариства українських каноністів

28 грудня 2015 року в конференц-залі Українського католицького університету (Львів) відбулися щорічні збори Товариства українських каноністів. Розпочалися вони молитвою, яку очолив Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор (Возьняк), Генеральний керівник Управління справедливості УГКЦ. Архиєрей також звернувся до зібраних із коротким словом і благословив на подальшу працю у сфері каноністики.

Опісля вітальні промови виголосили голова Товариства о. д-р Андрій Танасійчук і декан філософсько-богословського факультету УКУ диякон Роман Завійський. Останній передав вітання від Президента УКУ владики Бориса (Гудзяка) і Ректора УКУ о. д-ра Богдана Праха. Були сказані також слова подяки за плідну співпрацю між факультетом і Товариством в 2015 році.

Декан Гуманітарного факультету УКУ д-р історичних наук Ігор Скочиляс виголосив доповідь на тему «Від євхаристійної еклезіології до церковного адміністрування: Собори Київської архиєпархії XIII-XVIII століть».

Голова Товариства представив річний звіт діяльності Товариства. Ключовими подіями стали: видання фахового профільного наукового часопису «Ius. Український Канонічний Вісник», який започаткували Товариство українських каноністів разом із Канонічним відділом Патріаршої курії УГКЦ; питання формування групи над вдосконаленням українського перекладу Кодексу канонів Східних Церков, за дорученням Синоду Єпископів УГКЦ; огляд проведених наукових конференцій і семінарів, організованих за участю Товариства і його членів; прийняття нових членів Товариства; відзначення дійсних членів, які отримали єпископські чи ієрейські свячення, іменування на нові уряди в Церкві, наукові ступені чи нагороди.

Секретар Товариства ліц. Андрій Ханас представив фінансовий звіт Товариства та інформаційно-документаційний стан стосовно його членів. Отець д-р Роман Шафран, голова комісії для опрацювання партикулярного права УГКЦ, звернувся до каноністів з заохоченням опрацьовувати проголошені Главою УГКЦ канони Партикулярного права з метою їх вдосконалення.

На завершення зборів було обговорено заходи Товариства на 2016 рік.

Зацікавлених придбати часопис «Ius. Український Канонічний Вісник» 2015 року просимо писати на електронну скриньку ius.ugcc@gmail.com.

За повідомленням прес-служби ТУК

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh