Новини

Відбулися щорічні збори Товариства українських каноністів

28 грудня 2015 року в конференц-залі Українського католицького університету (Львів) відбулися щорічні збори Товариства українських каноністів. Розпочалися вони молитвою, яку очолив Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор (Возьняк), Генеральний керівник Управління справедливості УГКЦ. Архиєрей також звернувся до зібраних із коротким словом і благословив на подальшу працю у сфері каноністики.

Опісля вітальні промови виголосили голова Товариства о. д-р Андрій Танасійчук і декан філософсько-богословського факультету УКУ диякон Роман Завійський. Останній передав вітання від Президента УКУ владики Бориса (Гудзяка) і Ректора УКУ о. д-ра Богдана Праха. Були сказані також слова подяки за плідну співпрацю між факультетом і Товариством в 2015 році.

Декан Гуманітарного факультету УКУ д-р історичних наук Ігор Скочиляс виголосив доповідь на тему «Від євхаристійної еклезіології до церковного адміністрування: Собори Київської архиєпархії XIII-XVIII століть».

Голова Товариства представив річний звіт діяльності Товариства. Ключовими подіями стали: видання фахового профільного наукового часопису «Ius. Український Канонічний Вісник», який започаткували Товариство українських каноністів разом із Канонічним відділом Патріаршої курії УГКЦ; питання формування групи над вдосконаленням українського перекладу Кодексу канонів Східних Церков, за дорученням Синоду Єпископів УГКЦ; огляд проведених наукових конференцій і семінарів, організованих за участю Товариства і його членів; прийняття нових членів Товариства; відзначення дійсних членів, які отримали єпископські чи ієрейські свячення, іменування на нові уряди в Церкві, наукові ступені чи нагороди.

Секретар Товариства ліц. Андрій Ханас представив фінансовий звіт Товариства та інформаційно-документаційний стан стосовно його членів. Отець д-р Роман Шафран, голова комісії для опрацювання партикулярного права УГКЦ, звернувся до каноністів з заохоченням опрацьовувати проголошені Главою УГКЦ канони Партикулярного права з метою їх вдосконалення.

На завершення зборів було обговорено заходи Товариства на 2016 рік.

Зацікавлених придбати часопис «Ius. Український Канонічний Вісник» 2015 року просимо писати на електронну скриньку ius.ugcc@gmail.com.

За повідомленням прес-служби ТУК

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.