Новини

Священик, який загинув на Титаніку, може бути на шляху до святості

Коли 15 квітня 1912 почав тонути Титанік, о.Томас Байлес двічі мав можливість сісти у рятувальну шлюпку.
Але він не скористався нагодою і залишився, щоб вислухати сповіді і запропонувати розраду і молитви тим, хто опинилися в пастці на борту.

Близько 1500 людей загинули, коли Титанік зіткнувся з айсбергом і затонув в Атлантичному океані в 1912 році. Через те, що його вважали  “непотоплюваним”, Титанік не мав достатньої кількості рятувальних шлюпок для всіх пасажирів під час першого рейсу із Саутгемптона до Нью-Йорку.

Отець Байлес вирушив на Титаніку на весілля брата в Нью-Йорку. 42-річний британський священник був висвячений в Римі 10 років тому і з 1905 року був парохом церкви Святої Гелени в Ессексі.

Одна з пасажирок  третього класу  надала інформацію про останні години життя священика.

“Від зіткнення ми попадали з наших спальних місць і побачили  отця Байлеса, який спускався проходом з  піднятою рукою,” згадує вона. “Ми знали його, бо він відвідував нас кілька разів на борту і відслужив месу для нас цього самого  ранку.” “Будьте спокійні, мої добрі люди, сказав він, а потім пішов у кубрик для надання відпущення гріхів і благословення … ”

“Дехто довколо нас почав хвилюватись і тоді священник знову підняв руку і миттєво вони заспокоїлись. Пасажири були  вражені цілковитим самоконтролем священика”.

Вона розповіла, що моряк “попередив священика про небезпеку і благав його сісти у човен.”Незважаючи на прагнення моряка допомогти, священик двічі відмовився піти.

“Отця Байлеса можна було врятувати, але він би не пішов, поки хоч один (пасажир) залишився і благання моряка не були почуті”. “Після того як я сіла в човен, що відходив останнім, і ми повільно віддалялися від корабля, я чула чітко голос священника і відповіді на його молитви.”

Через більше як століття, отець Грем Сміт – теперішній священник колишньої парафії Святої Гелени – добивається  відкриття  справи беатифікації.

У заяві для BBC, отець Сміт оголосив про початок процесу канонізації  свого попередника, якого він вважає “незвичайною людиною, яка віддала своє життя за інших.”

Процес канонізації вимагає, насамперед, щоб людина  жила християнськими чеснотами героїчного ступеня.  Для надання звання “Блаженний” потрібне є затвердження чуда, здійсненого за заступництвом особи.

Після зарахування до лику блаженних, повинно бути ще одне чудо через заступництво отця Байлеса для  його оголошенням святим.

“Ми сподіваємося, що люди в усьому світі будуть молитися до нього, коли перебуватимуть у потребі і якщо відбудеться чудо, то можна просуватись до беатифікації і тоді до канонізації, сказав о.Сміт.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України