Здоров'я

В Австрії біг – найулюбленіший вид спорту

Як ми і домовлялися, сьогодні поговоримо про біг. Так, так про самому звичайному бігу підтюпцем. В Австрії це улюблений вид спорту. Більшість бігають тут в теплу пору року, але є й любителі, які бігають і холоду. Люди бігають кругом — в лісі, у парках, по тихим вуличкам.

Я обожнюю саме біг на свіжому повітрі, біг в залі на тренажері я просто не розумію. Мені дуже подобається, що в Австрії величезну кількість любителів бігу, завдяки цьому фактору в спортивних магазинах можна купити відмінну взуття для бігу. Далеко не в кожній країні ви знайдете такий приголомшливий вибір спортивного взуття. Австрія в цьому плані є фаворитом. Мій вибір — магазини Sports Direct і Intersport.

Так як я бігаю в лісі, у мене кросівки для бігу зі спеціальним гумовим протектором (у лісі часто слизько після і під час вологої погоди, можна добре посковзнутися або впасти). Ті хто віддає перевагу біг у міських парках та на вулицях, вони бігають у спеціальних кросівках для міста. На спортивному взутті, особливо для бігу, економити не можна, бо платою за вашу жадібність стані через півроку пошкодження суглобів, у більшості випадків колінного.

Так, взуття для регулярного бігу безумовно дорога, але в ній використовуються новітні технології, щоб біг приносив здоров’я і не руйнував його. У магазині продавець-консультант допоможе вам вибрати відмінну взуття для бігу, але ви йому повинні чітко сказати, де ви збираєтеся бігати по грунту або асфальту. Тобто, прийшовши в магазин, у вас вже повинна бути ідея, де ви будете бігати, а не в магазині вибирати і роздумувати: «Куди б мені побігти?».
Выберите обувь, маршрут, любимую музыку и начните бегать!Фото: pixabay.com

Це здається, що вийшов на вулицю і побіг світ за очі, ніж не спорт? А насправді, це дуже важливий момент. Я живу поруч з лісом, прямо в горах. Вийшла і побігла, але все не так просто. У мене є два маршрути: середній і короткий (прямий). Так умовно для себе їх називаю.

Прямо переді мною гора! Спочатку я піднімаюся на її вершину, до цього часу я встигаю розігрітися і потягнутися — на холодні фрази зв’язку я ніколи не біжу. Вже з вершини по лісовій доріжці, поступово спускається в долину, я починаю спуск.

У мене немає особливого годині, в який я роблю свої пробіжки. Найчастіше воно залежить від погоди і наявності вільного часу протягом дня. Залежно від цього я і вибираю свій маршрут — середній або короткий (прямий).

Обидва моїх маршруту для бігу казкової краси. Коли бігаєш в лісі можна поїсти лісову черешню, айву, зібрати м’яка яту для чаю, поїсти малину, ожину і зібрати гриби, природно все це по сезону. Також можна зустріти різних лісових мешканців: їжачків, козуль, кабанів, саламандр і так далі. Особливо гарний годину, коли шлюбний сезон у гадюк — вони так «співають».

В місті добре мати 2-3 маршруту для бігу, щоб не набридало одне і теж, інакше ви кинете. Побудуйте свій маршрут так, щоб перед бігом ви могли трохи прогулятися. Якщо такої можливості немає і маршрут починається відразу за дверима, то спочатку зробіть спеціальну розтяжку для бігу. Відмінно показані вправи по розтяжці перед заняттями бігом у книзі Боба Андерсона «Розтяжка для кожного» — подивіться в Інтернеті. Після розтяжки з розхлопом хвилин п’ять витратьте на енергійну ходу, потім власне починайте вашу пробіжку.
Починайте бігати з 20 хвилин. Витратьте п’ять хвилин на розтяжку і «розігрів», п’єр ятнадцять хвилин на біг підтюпцем, ще п’ять хвилин на розтяжку і спокійну ходьбу до свого будинку. Це ідеально для новачків. Колі ві втянетесь і відчуєте, що вам легко, тільки тоді можна збільшувати навантаження. Не потрібно влаштовувати якісь телемарафони в дуже теплому одязі, в надії швидко схуднути, це не дасть результату і швидко вас демотивує.

Ідіть завжди від простого до складного. Бігайте в міських парках, по тихих вуличках, подалі від машин. Обов’язково під час бігу слухайте свою улюблену музику, це добре мотивує.

Почніть бігати з 2-3 разів в тиждень, потім ви втянетесь і вам дуже сподобається. До речі, микротолчки під час бігу дуже корисні для вашого хребта, не кажучи про те, що біг-це запорука гарного настрою.

Наступного разу ми поговоримо про ті, чим замінити біг, якщо немає можливості бігати. І це будуть танці!

Lena Anele тренер з пілатесу і розтяжці.
Контакт: 069911143339
Заняття проводяться у Відні на Mariahilferstrasse & Seestadt

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України