Фотогалерея

Ви не повірите, що ці троє всіма улюблених радянських акторів працювали на КДБ

Хтось із них пошкодував про співпрацю з КДБ, а хтось зумів отримати з цього користь для себе. Ні для кого не секрет, що радянська служба розвідки неодноразово вербувала відомих артистів. Альо ві співуче навіть не здогадувалися, що навіть ці троє акторів отримали особливе запрошення на Луб’янка янку.

1. Михайло Козаков

КДБ завербував відомого актора у 1957 році і давши йому завдання спокусити американську журналістку, яка приїхала в Москву на Всесвітній фестиваль молоді та студентів. КДБ необхідно було якомога більше агентів, щоб витягнути інформацію з приїжджих. Так Козаків і потрапив у поле зору розвідслужби.

Багато років тому актор докладно розповів про ті, як КДБ повільно, але впевнено втягнув його в цілому. Почалося все з міліції, потім вище, вище і вище. А потім вони прямо подали напругу його: «Ви радянська людина?». КДБ не просив Козакова доносити на друзів, навпаки, комітет пообіцяв йому небачені в тієї годину свободи (можливість подорожувати за кордон тощо) і навіть погодився оплачувати його «місії».

Завдання спокусити американську журналістку Колетт Шварценбах стало першим для Козакова. Однак місія провалилася, так як агент… закохався. Актор сподівався, що КДБ відпустить його після невдачі, але таємна поліція тримала його на короткому повідку. Пізніше він зізнався, що також брав участь в місії, метою якої було скомпрометувати секретаря американського посольства. Багато років тому Козаков побачив документальний фільм про свою мету:

«Я дивився на неї і дивився… а потім розплакався», – розповідає актор, пошкодувавши про те, що співпрацював з КДБ.

2. Фаїна Раневська

Ця актриса, відома своєю дотепністю, не раз виявляла свій сильний характер. Раневська не тільки блискуче зіграла роль завербованого агента, але і примудрилася отримати з цього недвозначного пропозиції.

Молодий агент КДБ запросивши 70-річну актрису на «розмову», під час якого розповів їй про інтриги іноземних агентів і про те, що обов’язок кожного радянського громадянина – протистояти їм.

Актриса відповіла рекрутеру: «Молодий чоловік, де ж ви були, коли я була молодшою?».

Раневська примудрилася перетягнути ковдру на себе і сказала агенту КГБ, що все життя чекала такої можливості, але була одна проблема: вона розмовляла у сні. А так як вона жила в комунальній квартирі, це являло небезпеку для розвідувальної служби.

Невідомо, чи дійсно Раневська стала таємним агентом КДБ, але окрему квартиру в Москві вона все ж отримала через місяць.

3. Андрій Миронов

Для цього відомого та улюбленого радянського актора все почалося із звичайної прогулянки по Арбату, де вони з другом випадково зустріли двох дівчат, які говорили по-англійськи. Нічого не підозрюючи, актори погодилися прогулятися з ними по садку на території посольства США. Незабаром після цього КДБ пригрозило Миронову тюремним строком за відвідування території іншої держави без дозволу (посольство вважається територією іншої держави).

У актора був вибір між арештом і співпрацею з КДБ, і він зупинився на останньому варіанті. Невідомо, чи вдалося Миронову злізти з гачка і, якщо так, то як.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

9 + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.