Економіка

Верховна Рада скасувала заборону на приватизацію Українського Дунайського пароплавства

Верховна Рада ухвалила закон, який скасовує перелік з більш ніж тисячі об’єктів, що не підлягали приватизації. До цього переліку входило ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” – тепер шлях до приватизації підприємства відкрито.

Про це повідомляє газета “Дунаєць”.

За відповідний законопроєкт №1054-1 “Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації”, проголосували у другому читанні та в цілому 250 народних депутатів.

Як скоро розпочнеться процес підготовки до приватизації ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” тепер залежить від Фонда держмайна, який має ухвалити рішення про приватизацію шляхом видання наказу. Процес приватизації регулюється законом “Про приватизацію державного і комунального майна”, він відбуватиметься у певному порядку – зокрема потрібно буде здійснити інвентаризацію та оцінку майна, і завершиться продажем на аукціоні усіх акцій товариства, передбачених до продажу, укладенням договору купівлі-продажу, передачею майна по акту прийому-передачі, прийняттям рішення про завершення приватизації.

Українське Дунайське пароплавство – є однією з найбільших судноплавних компаній як в Україні, так і у Придунайському регіоні.
100% акцій компанії належать державі в особі Міністерства інфраструктури України.
Компанія виробляє 20% транспортної продукції на відстані 2400 км від дельти Дунаю до порту Кельхайм, Німеччина.

Унікальність судноплавної компанії полягає в тому, що УДП, маючи у своєму розпорядженні морський і річковий флот, а також вдале географічне розташування базових портів Рені, Ізмаїл, Усть-Дунайськ, сприяє створенню транспортного вузла, який забезпечує зовнішньоекономічні інтереси України в придунайських країнах, а також у країнах Чорного та Середземного морів.

На сьогодні Українське Дунайське пароплавство має:

  • 75 самохідних та 245 одиниць несамохідного річкового флоту
  • 7 суховантажів дедвейтом від 3 300 до 4050 тонн морського флоту
  • 4 теплохода, які здійснюють регулярні круїзи по Дунаю
  • Базу технічно обслуговування флоту
  • Кілійський суднобудівно-судноремонтний завод

Українське Дунайське пароплавство багато років було збитковим.

В 2013 році пароплавство було на межі банкрутства.

З 2015 року почало працювати з прибутком.

В 2017 році був відремонтований четвертий теплохід «Волга» та в 2018 році вперше за багато років рейси Пассау – Будапешт – Пассау виконували всі чотири теплоходи.

В 2018 році Дунайське пароплавство перевезло 2,697 млн тонн вантажів, що на 19% більше ніж в 2017 році та понад 14 тисяч пасажирів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України