Політика

ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО РЕІНТЕГРАЦІЇ ДОНБАСУ

Верховна Рада прийняла за основу один з президентських законопроектів з деокупації і регинтеграции захопленої частини Донбасу. За законопроект про особливості державної політики та забезпечення госсуверенитета на тимчасово окупованих теріторіях в Донецькій і Луганській областях №7163 без пункту 1 статті 7, у якій згадуються мінські угоди, проголосували 235 депутатів.

Проектом передбачено, що Рада схвалює рішення президента про використання ЗСУ, інших військових формувань для стримування та відсічі російської агресії в Донецькій і Луганській областях. А також для забезпечення державного суверенітету на тимчасово окупованих теріторіях регіону.

Межі тимчасово окупованих територій визначає Міноборони за поданням Генштабу. Тимчасова окупація є нелегітимною і не надає РФ жодних територіальних прав. За державою Україна, місцевими органами влади, мешканцями Донбасу і підприємствами зберігаються права на майно і землю придбані за законами України.

Мета державної політики щодо забезпечення суверенітету в ОРДЛО – їх звільнення, відновлення конституційного ладу, захист прав і свобод громадян, постраждалих від російської агресії.

Для стримування та відсічі російської збройної агресії в Донбасі залучаються ЗСУ, СБУ, МВС, Нацполиция, інші формування. Підставою для стримування та відсічі збройній агресії РФ є стаття 51 Статуту ООН і законодавство України. Керує ВСУ, іншими формуваннями, що забезпечують стримування і відсіч російської збройної агресії Об’єднання єднаний оперативний штаб ЗСУ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України