Батьківська субота 7 жовтня, що необхідно зробити в цей день

Цей день був обраний батьківського суботою, тому що Богородиця невпинно молитися за всіх нині живих і за всіх померлих людей.

В православ’ї особлива увага приділяється батьківським субоам, яких не так багато. 7 жовтня 2017 року одна з них, тому постарайтеся відкласти особисті справи і присвятити цей день справах духовних.

Покровська батьківська субота нерозривно пов’язана з великим недвунадесятым святому Покрови Пресвятої Богородиці. Це непереходяще свято, тобто щороку відзначається в один і той же день — 14 жовтня. Покровська батьківська субота — це поминальний день, який призначений для відвідування кладовищ напередодні цього свята.

Свято Покрови Богородиці

Це свято пов’язане з подіями, що відбулися в Константинополі в 10 столітті. Місто перебувало у стані війни. Жителі чекали облоги, тому невпинно молилися. Рано вранці константинопольський храм осяяло яскраве сяйво. Це був світло над головами парафіян. З нього вийшла сама Богородиця у супроводі Івана Хрестителя та Івана Богослова, а також незліченна кількість ангелів.

Богородиця молилася за народ, за парафіян. По її обличчю текли сльози під час читання молитовник. Потім вона зняла хустку з голови і немов накрила ним людей, що знаходяться внизу. Звідси і пішла назва свята — Покрови. Потім вона просто зникла, однак благодать її відчувалася ще довгий час. Люди були здивовані цим найбільшим дивом.

Зміст Покровської батьківської суботи

Покрив відзначається 14 числа, а Покровська батьківська субота — 7 жовтня. Цей день був обраний батьківського суботою, тому що Богородиця невпинно молитися за всіх нині живих і за всіх померлих людей.

В цей день більшість віруючих згадує про своїх близьких, яких вже давно немає поруч з ними. Ви можете відвідати кладовище та привести в порядок могили близької вам людини, пом’янути його добрим словом. У цей день прийнято роздавати дітям солодощі, так як церковнослужителі стверджують, що найкраще поминають померлих саме діти, які ще не встигли пізнати всі реалії світу.

Якщо у вас не вийде відвідати кладовище, церква або прочитати молитви, то ви зможете зробити це в інший батьківську суботу, благо таких всього 9 у році. Так, це не багато, але найближча буде 4 листопада. Це так звана Дмитрівська батьківська субота.

Живіть за заповідями Божими і не забувайте відвідувати храм хоча б в 12 найбільших свят. Пам ” ятайте не тільки про майбутнє, а й про минуле, адже мертві завжди будуть живі в наших серцях.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh